Društvo likovnikov Brežice je 3. decembra v galerijskem prostoru Mestne hiše pripravilo otvoritev tradicionalne pregledne novoletne razstave del, ki so nastala v letošnjem letu. Program je ob otvoritvi vodila Branka Ereš in ob tem izpostavila, da so se člani v letu 2009 veliko izobraževali,
in sicer na dveh tečajih z mentorjem Vladom Cedilnikom o osnovah risanja in osnovah znanja o barvah; na dveh tečajih z Rajkom Čubrom » barve III in barve IV«; ter opravili tečaja s Todorčetom Atanasovim in Jožetom Kotarjem in s predsednico društva Nevenko Ruškovič tečaj oblikovanja keramike (otvoritev razstave keramike bo 17. t. m. v prostorih Upravne enote). V upanju, da bo obiskovalcem barvitost travnikov, gozdov in rož prižgala sonček in vedrino, se je Ereševa zahvalila tudi učencu 3. razreda Glasbene šole Mateju Banu, ki je z igranjem na harmoniko vnesel vedrino med številne obiskovalce ob otvoritvi razstave.
N. J. S.