V četrtek zvečer je potekal v grajski dvorani Alberta Felicijana na Gradu Sevnica literarni večer, ki ga je organiziralo Društvo upokojencev Sevnica. Na njem so se predstavile besedne umetnice, ljubiteljice zvočne ter čustveno bogate pisane besede. Ob prebiranju pesniških in kratkih proznih besedil je bilo v prostoru čutiti posebno toplino in vznesenost.
Zapisane in izgovorjene besede so bile izraz doživljanja sveta, čustvenega odnosa do narave in do ljudi. V besedah je bilo čutiti radost in mir, tolažbo in spomin, bolečino in žalost, pa tudi svežino, hrepenenje in upanje. Za bogat literarni večer so s prebiranjem pesmi in proze poskrbele Anica Perme, Gabrijela Kolar in Vida Križnik. Za vmesne glasbene vložke s petimi pesmi pa pevska skupina upokojencev Prijatelji, ki jo vodi zborovodkinja Milena Krajnc.
S. R.