Ljubezen, strast in grdi puloverji – komedija, ki je navdušila
Objavljeno:
Četrtek, 25.09.2025 Rubrika:
KULTURA Redakcija

Na gledališkem odru je bilo vroče ...
V minulem torkovem večeru se je
na odru Doma kulture Radeče v nabito polni dvorani predstavila
igralska zasedba ljubljanskega Šentjakobskega gledališča s komedijo
Ljubezen, strast in grdi puloverji ter z njo odprla novo gledališko sezono Gledališkega društva Radeče, ki v letošnjem letu obeležuje 20 let delovanja.

... strastno ...
Golf, spletke, uživaštvo, grdi puloverji, turnir v golfu med ljubiteljskimi klubi, pretirana stava predsednikov klubov, nesrečni pari, trgovina s starinami, družinske vezi, nove zaljubljenosti, stare ljubezni, izgubljeni zaročni prstani, pogrete strasti in ogromno humorja predstavljajo včasih resne, včasih zmedene prebivalke in prebivalcev zasebnega podeželskega kluba.
Zgodba se odvija v manjšem rekreativnem golf klubu, kjer se vneto pripravljajo na vsakoletno tekmo proti rivalskemu klubu. Stvari se zapletejo, ko najboljši igralec domačih prestopi v klub nasprotnikov … Stare zamere med tekmeci se na novo razplamtijo in predsednika klubov skleneta stavo z izjemnim vložkom … Ne gre več samo za šport, ampak za čast, za dostojanstvo, za maščevanje … In ko se že zdi, da je tekma dobljena, sledi nov preobrat … To je komedija treskajočih vrat in z očarljivo noro pustolovščino o ljubezni, življenju in človekovi večni ljubezni do ... golfa.

... in razburljivo.
Režiser Jaša Jamnik, ki je v Šentjakobskem gledališču v preteklih sezonah že zelo uspešno režiral nekaj izvrstnih predstav – posveča se komediji, satiri in humorju s kritičnimi ostmi – se je tokrat odločil za besedilo sodobnega dramatika Kena Ludwiga. Besedilo je sam prevedel, priredil za uprizoritev in ga tudi režiral ter zadel z gledališko puščico – v polno.
Gledališko društvo Radeče v drugi polovici meseca oktobru
pripravlja ob svoji 20-letnici delovanja štiri izjemne dogodke, dve gledališki predstavi za odrasle, otroško matinejo za družine z otroki in svečano akademijo ob jubileju:
- v četrtek, 23. oktobra, ob 19.00 komedijo z naslovom 10 evrov na uro (zaključena predstava za abonma odrasli;
- v petek, 24. oktobra, ob 19.0 komdijo Nekaj dragega in popolnoma neuporabnega (za izven, vstop prost);
- v soboto, 25. oktobra, ob 10.00 glasbeno-gledališka predstava Gospa kavna usedlina odpre domačo lekarno (otroška matineja za družine z otroki);
- v soboto, 25. oktobra, ob 19.00 bo svečana akademija ob 20-letnici društva.
Vse prireditve bodo potekale v Domu kulture Radeče. Vabljeni!
S. R./Vir: Gledališko društvo Radeče
#povezujemoposavje