Občina Brežice in »zpt Brežice« sta sinoči v Mestni hiši omogočila otvoritev razstave Brežičana Marjana Novaka Slunjskega, slikarja, ki zavzema eno pomembnejših mest v sodobni likovni umetnosti, h kateri ni treba dodati pridevnika slovenski, saj njegovo slikarstvo ne vključuje geografskih meja in lokalnih lastnosti;
v domačem kraju se predstavlja, ko je pred tem razstavljal že v Benetkah, New Yorku in še drugje v svetu. Alenka Černelič Krošelj, prof. umetn. zgodovine, je v predstavitvi med ostalim povedala še, da avtor gradi svoje slike samo z nekaj odtenki, včasih s popolnoma osnovnimi barvami: z rdečo, modro, rumeno, črno in belo, ob tem pa se poigrava s potezo in idejami, ob čemer so bistveni občutki, ki jih ni moč kontrolirati z razumom in znanjem, ampak so v nas, v Brežicah pa imamo redko priložnost videti razstavo, ki sodi v katero koli znano in slavno razstavišče na svetu.
Organizatorka Vesna Savič je k besedi povabila tudi Marjanovo mamo Gizelo Slunjski, ki je poudarila, da je njen sin v življenju in ustvarjanju imel tako padce in dvoma kot dvige, pa je kljub vsemu uspel, na kar bi bil ponosen tudi njegov preminuli oče. Dogodek se je nato nadaljeval v atriju Upravne enote, kjer sta za dvig razpoloženja številnim poskrbela duet Branko Rožman na harmoniki in Petra Gačnik Božič na violini z njunim uveljavljenim repertoarjem svetovno znanih melodij.
N.Jenko S. (Foto: Danica Rožman)