Časopis za pokrajino Posavje
5.05.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Nova pesniška zbirka Dragomile Šeško

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: KULTURA
Nova pesniška zbirka Dragomile Šeško

Plesno društvo Imani Brežice je v sredo, 27. novembra, v prijaznem okolju Kavarne pri občini predstavilo novo pesniško zbirko Dragomile Šeško, ki jo je avtorica naslovila »Svetlobe v temo«.

 

Dragomila Šeško se, kljub temu da je razpeta med Brežicami in Kranjem, z delovnim mestom v Ljubljani, še vedno vztrajno prišteva kot Brežičanka. Tu jo poznamo pod imenom Dragica, saj je bogato zapolnjevala brežiški in posavski kulturni prostor, ko je bila aktivna članica KD Žarek in je izdala še štiri pesniške zbirke – od leta 1992 do 2010 Srečevanja, Luč, Zlatice in Krog. V letošnji peti bralce, ljubitelje poezije nagovarja, naj v svoji notranjosti odstremo svetlobo zase in za soljudi ter z oddajanjem le-te globoko posežemo v razgradnjo teme, za boljši svet, za lepši jutri. Ali kot sta v spremni besedi poudarila Gabriela Babnik, da je Dragomila samotna sodnica sveta, in Ciril Zlobec, se je pesnici »Svetlobe v temo« pomenljivo, več kot prošnja, skoraj kot ukaz, zapisalo v naslov njene pete zbirke oziroma z ljubeznijo v svetu usihajoče ljubezni. Lirično izpoved, izdano v samozaložbi, je avtorica razdelila v pet sklopov: Zavedanje, Novodobje, Razlom, Bližina in Mavrica, kar je vzpodbudno branje v prazničnih in zimskih večerih.

Priložnostni program so s plesom in lučmi udejanjale plesalke sodobnega plesa Ka' Bavidas Pelera PD Imani, pesmi sta brala člana Literarne sekcije Beseda Špela Ravnikar in Drago Pirman, avtorico je spraševal in povezoval program Tomaž Tomše.

N. Jenko S.

« Nazaj na seznam