Ljudske pevke Žejno in KD Anton Kreč Čatež ob Savi sta pripravila 4. srečanje ljudskih pevcev Pod imenom »Pa se sliš'«, ki je potekalo (v soboto 13. junija od 19. ure dalje) v čateškem Kulturnem domu.
Organizatorke srečanja so bile Ljudske pevke Žejno, ki so bile deležne s čestitkami tudi dveh izvrstnih pohval podžupanje Milene Jesenko, prav tako polne dvorane spremljevalcev programa, in sicer za organizacijo prireditve, ki je odmevala v napevih slovenskih ljudskih pesmi ter za izdajo nove zgoščenke, ki so jo pevke poimenovale »Eno pesem čem zapeti«. Marija Semenič, Jožica Požgaj, Fanika Lapuh, Fanika Zaniuk, Jožica Stezinar, Jožica Oštir, Slavka Märtz in Zinka Rimc so z izdajo zgoščenke prispevale k ohranjanju slovenske kulturne dediščine in narodove identitete, s pomočjo pevovodje Ignaca Slakonje.
Večer so ob gostiteljicah z ljudskimi napevi obogatili še gostje: Boštanjski fantje, Pleteršnikovi Ljudski pevci(LP) iz Pišec, LP PD Cirkovce, Ljudski godec Jože Sotelšek, KD LP Rogatec, Koledniki iz Bušeče vasi, LP Prijatelji -Šmartno ob Paki, LP Sosede - Bistrica ob Sotli ter ŽePZ Zimzelen - KUD Svoboda Mirna. Ker pevce druži pesem, saj pojo pod motom »Pesem nas druži«, so glasove združili v skupni pesmi »Pod rožnato planino«. Prireditev je strokovno spremljala Vesna Sever. Pesmim, ki so nastale med preprostimi ljudmi in pevcem pa je v povezovanju programa prijetno noto dodala Katarina Sedeljšak.
N.Jenko S.