Samostojni koncert Pevk izpod Bočja
Objavljeno:
Ponedeljek, 30.11.-0001 Rubrika:
KULTURA

Po njihovih kostanjeviških kolegicah so v nedeljo popoldan
samostojni premierni koncert pripravile še Pevke izpod Bočja, kot se po novem imenuje pevska skupina v okviru Aktiva kmečkih žena iz Podbočja. Skupina šteje
12 pevk in deluje že 13. leto, vodi pa jih in s harmoniko spremlja Katarina Štefanič.
Kar številčnemu občinstvu v podboškem kulturnem domu so zapele dober ducat ljudskih, pa tudi prirejenih pesmi, predstavile so tudi svojo novo himno
»Me Pevke izpod Bočja smo«. Da imajo poleg pevskega tudi igralski dar, so dokazale s skečem
»Ko je Gizelca pila kavo«, kar je bil tudi naslov tokratnega koncerta. Kot gostje so se podboškemu občinstvu predstavili še razigrani
harmonikarji iz Dobja, ki jih vodi kar tamkajšnji župan
Franc Salobir, ter
Moški pevski zbor Planina iz sosednjih Cerkelj ob Krki, ki ga vodi
Miha Haler. Koncert je povezovala
Sandra Požun.P. P.