Časopis za pokrajino Posavje
12.07.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Ekskurzija v London

Objavljeno: Sreda, 09.10.2024    Rubrika: Mladi Posavci poročajo Bralci pišejo
Oš leskovec-london
Naše ekskurzije smo se veselili že cele počitnice. Končno je prišel ta dan. Odšli smo v petek, 13. septembra. V šoli smo se že teden dni pred odhodom pripravljali tako, da smo reševali delovne liste v povezavi z Londonom.

Pred šolo smo se zbrali okoli 3. ure zjutraj. Nato smo spoznali vodičko. Pot do letališča je trajala 4 ure s postankom. Ko smo prišli do letališča Marco Polo v Benetkah, smo se prešteli, vzeli svojo prtljago in odšli v letališko stavbo. Tam smo pojedli malico in dobili letalske karte. Nato smo se odpravili na pregled prtljage in odšli v čakalnico, saj je bil vzlet šele čez 1 uro. Do letala smo se odpeljali z avtobusom. Leteli smo 2 uri in nekaj minut. Po pristanku smo se z vlakom odpeljali do hotela (Premier Inn London), odložili prtljago in odšli na ogled Londona in tako se je začel prvi dan v Londonu. Najprej smo si ogledali tržnico Camden Town, kjer smo imeli prosti čas in smo si lahko kupili spominke. Tam smo tudi večerjali. Proti večeru pa smo šli na London Eye in se 30 minut peljali v gondoli z odličnim razgledom. London smo spoznali v ptičji perspektivi. Nato pa smo se utrujeni od potovanja odpravili nazaj v hotel, kjer smo se po štirje razdelili v sobe.

Drugi dan smo se zbudili nekaj minut čez sedem in odšli v jedilnico, kjer smo si vzeli samopostrežni zajtrk. Bil je tradicionalni angleški zajtrk: klobase, slanina, kruh, zelenjava, jajca. Kmalu za tem smo se zbrali pred hotelom. Tam pa je vsak dobil svojo dnevno karto za metro. Prvi dve znamenitosti, ki smo si jih ogledali, sta bila Natural History Museum in Sience Museum. Pred kosilom pa smo se sprehodili do parka Kensington Gardens in si pogledali znameniti kip Albert Memorial. Kosilo smo jedli nad podzemno postajo London Victoria, kjer smo si lahko privoščili McDonalds, KFC, Starbucks … Po kosilu smo šli na slavno nakupovalno ulico Oxford Street v centru Londona, kjer smo imeli še malo prostega časa. Zvečer smo preizkusili londonski dvonadstropni avtobus. Na trgu Piccadilly Circus se je naš drugi dan v Londonu zaključil, spat smo šli prijetno utrujeni.
Tretji dan smo vstali malo prej, ker smo imeli ogled Londona z vodičem Robom, ki je govoril samo angleško. Tisti dan smo hodili največ. Začeli pa smo pri Big Benu. Ogledali smo si tudi the Horse Guards Parade ter Buckingham Palace. S kraljevo stražo smo se tudi fotografirali. Obiskali smo tudi the National Gallery. Po tem smo šli do Greenwicha in opazovali razgled ter kraljičino hišo. Z ladjo smo odpluli na nazaj do Tower Bridga in odšli na večerjo v tipičen angleški pub. Nato smo odšli čez Millenium Bridge in se s podzemno odpeljali nazaj do hotela.

Četrti dan smo spakirali in se zbrali pred hotelom za naš zadnji ogled, ki pa je bil muzej Madame Tussauds. Tam smo se fotografirali z našimi najljubšimi športniki ali pevci. Imeli smo še čas za kosilo, nato pa smo šli po svojo prtljago in se odpravili do letališča, kjer smo prejeli nove letalske karte. Po vožnji z letalom nas je čakal dvonadstropni avtobus, ki nas je odpeljal do šole. Tako se je naš izlet zaključil.

Domov smo se vrnili polni novih doživetij, prijateljstev, nekateri pa tudi z novimi čevlji.
 
Novinarke Šolske miši
« Nazaj na seznam