Pohod do cerkve sv. Jožefa, preko Žvike v park Krškočara (vodi Slavko Pirc)
Pohod bo vodil Slavko Pirc, ljubitelj narave, zgodovinar in pohodnik, ki dobro pozna lokalne poti in naravne značilnosti območja od cerkve sv. Jožefa preko Žvike do parka Krškočara.
Udeležence pozivamo, naj s seboj prinesejo primerno količino vode za osvežitev med potjo, nekaj hrane ali malico, ki jim bo dala energijo za hojo, ter oblačila in opremo, ki jih zaščitijo pred soncem, vetrom in klopi. Ker je pohod relativno dolg in vključuje različne terene, naj imajo pohodniki na nogah udobno in stabilno obutev, ob neugodnih vremenskih razmerah pa tudi dodatna plast oblačil. Za večjo podporo in stabilnost pri hoji po strmejših ali neurejenih delih poti priporočamo pohodne palice.
Slavko Pirc bo vodenje združil z zanimivimi opisi narave in poti, tako da bo pohod prijetna kombinacija gibanja, sprostitve in odkrivanja lokalnih krajevnih posebnosti