Brežičani ligo za prvaka začeli z zmago, Krčani ligo za obstanek s porazom

Objavljeno: Nedelja, 25.04.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
brezice_krsko_2_snl (98)

Utrinek s tekme med Brežicami in Krškim pred nekaj dnevi (foto: arhiv PO)

Potem ko so med tednom odigrali posavski derbi, so bili nogometaši Brežic in Krškega že čez nekaj dni spet na delu, saj so v soboto odigrali prvo od sedmih tekem, ki oba kluba še čakajo do konca drugoligaške sezone. 16-članska lestvica se je po spremembi tekmovalnega sistema razdelila na dva dela - na ligo za prvaka in ligo za obstanek. Brežičani so si zagotovili igranje v ligi za prvaka, Krčani pa v ligi za obstanek.

Brežiški nogometaši, ki trenirajo pod vodstvom Slaviše Dvorančiča, so prvo tekmo v ligi za prvaka oz. tekmo 16. kroga 2. SNL odigrali na domačem terenu proti lendavski Nafti in jo z odlično predstavo premagali s 3:1. Že po prvih 15 minutah so padli trije zadetki. V 3. minuti je domačine hitro v vodstvo popeljal Gaber Petric, ki je zadel tudi nekaj dni prej na derbiju s Krškim, v 10. minuti je vodstvo povišal Berat Beciri, pet minut kasneje je zaostanek prepolovil Nermin Haljeta, v drugem polčasu pa je Tin Martić v 65. minuti postavil končni izid tekme in veselje Brežičanov po tekmi je bilo temu primerno.

Krški nogometaši, ki jih vodi trener Damijan Romih, so ravno tako doma gostili Šmartno 1928, ki je pred tem krogom zasedalo zadnje mesto na lestvici, in bili predvsem glede na zadnje predstave v rahli vlogi favorita, a tega niso uspeli pokazati v rezultatskem smislu, saj so na koncu tekme v 92. minuti prejeli zadetek - za goste je zadel Blaž Verhovšek - in tako krško zelenico zapuščali sklonjenih glav.

Brežice so se z zmago nad Nafto, s katero so bile pred tekmo točkovno izenačene, spet povzpele na visoko 4. mesto na lestvici (31 točk), lendavski klub pa je ostal pri 28 točkah in zaseda 5. mesto. Krško (18 točk) tudi po (nepričakovanem) porazu ostaja na 9. mestu skupne lestvice oz. na 1. mestu lige za obstanek, a mu za ovratnik dihata ravenski Fužinar in Beltinci, z zmago na nedeljski tekmi ga lahko po točkah dohiti Jadran Dekani. Kot kaže, se do konca sezone obeta ogorčen boj za obstanek v 2. SNL.

Naslednji tekmi bosta posavska kluba odigrala na prazničen 1. maj. Brežičani bodo še enkrat igrali doma, in sicer ob 19. uri proti velenjskemu Rudarju (trenutno na 8. mestu), Krčani pa se bodo dve uri prej v gosteh pomerili z ajdovskim Primorjem (13. mesto).