Brežiški niz končan z remijem v Novem mestu, končno spet zmaga Krškega

Objavljeno: Sobota, 17.10.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
121759550_4523919417679944_2770687752943789983_n

Tekma v Novem mestu je potekala na igrišču z umetno travo.

Vsakega niza je enkrat konec in tako se je končal tudi zmagoviti niz NK Brežice, ki je trajal kar devet tekem (osem ligaških in eno pokalno). Kljub temu so Brežičani na težkem gostovanju pri Krki v Novem mestu iztržili točko.

Dolenjsko-posavski obračun je bil v petek popoldne odigran na novomeškem igrišču z umetno travnato površino. Prvi polčas ni ponudil zadetkov, čeprav sta si oba nasprotnika pripravila nekaj priložnosti. V nadaljevanju so bili Brežičani, ki so igrali brez kaznovanih Matica Predaniča in Žige Jurečiča, nevarnejši in v sedmi minuti drugega polčasa povedli z golom Timoteja Rešetiča. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je v 59. minuti izenačil Marko Brekalo. Kmalu zatem je bil po drugem rumenem kartonu izključen brežiški strateg Rok Zorko, ki je imel veliko pripomb na sojenje.

"Za nas dobra tekma brez pike na i, to je zmage. Derbi je pojedel razum in dogajale so se stvari, ki se na običajni tekmi ne bi. Vseeno smo zadovoljni z našo igro, ampak upravičeno nezadovoljni z nekaterimi odločitvami odgovornih za odločanje na tej tekmi. Gremo pozitivno naprej," je povedal po tekmi. Po njegovem mnenju so bile vsaj tri sporne situacije za najstrožjo kazen, a se sodnik v nobenem primeru ni odločil zanjo. Brežičani so tako vpisali 26. točko in ostajajo na visokem 4. mestu na lestvici. V sredo je pred njimi pokalni obračun z Olimpijo, naslednjo soboto pa v Brežice prihajajo šestouvrščene Bilje, ki so danes s 6:1 premagale predzadnje Šmartno.

Prva zmaga Krškega po 5. septembru

121976008_709204009727865_1619540845697555869_o

Prizor s tekme med Krškim in Brdami

Medtem so se Krčani prvič po 5. krogu, ko so premagali Fužinarja, veselili zmage. Na domačem stadionu so bili z 1:0 boljši od zadnjeuvrščenih Brd, edini gol pa je v 88. minuti z 11-metrovke dosegel Zvonko Pamić. Novi trener Damijan Romih je po remiju v prejšnjem krogu rezultatsko krivuljo vendarle uspel obrniti navzgor. Z 11 točkami so skočili na 11. mesto na lestvici, čaka pa jih gostovanje v Šmartnem.

P. P., foto: FB profil NK Brežice 1919 Fan Club in FB profil NK Krško