Brežiški nogometaši nadaljujejo zmagoviti niz, krški izgubljajo

Objavljeno: Četrtek, 17.09.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
Nogomet-2 SNL-Brežice-Roltek Dob (8)

Brežiški nogometaši (v modrih dresih) postajajo vedno večji 'hit' druge slovenske nogometne lige (foto: arhiv PO).

Drugoligaške zelenice so v sredo postregle s tekmami 7. kroga, pri čemer sta bila oba posavska kluba kot že v prejšnjem krogu polovično uspešna. Medtem ko je Krško izgubilo v Beltincih, so Brežice z domačo zmago nad ptujsko Dravo nadaljevale zmagoviti niz, ki zdaj traja že štiri ligaške tekme, če zraven prištejemo še zmago v 1. krogu pokala, pa jih je celo pet.

Brežiški nogometaši v zadnjih krogih navdušujejo s svojimi predstavami, nič drugače ni bilo na včerajšnji tekmi z Dravo. Čeprav so po prvih 45 minutah zaostajali, so v drugem polčasu poskrbeli za popoln preobrat in s tremi doseženimi zadetki tlakovali pot do novih treh točk. Med strelce so se vpisali kapetan Marko Felja, Filip Sivonjić in Timotej Rešetič. Varovanci Roka Zorka imajo po sedmih odigranih tekmah v 2. SNL zdaj 13 točk in prvič tudi pozitivno razliko v golih (9:8), kar trenutno zadostuje za 6. mesto na lestvici, a so ujeli priključek z najboljšimi. V naslednjem krogu jih v prihajajočem vikendu čaka gostujoča tekma v Lendavi proti Nafti, trenutno drugouvrščeni ekipi.

Manj uspešni na začetku sezone so nogometaši Krškega, ki so v Beltincih zabeležili četrti poraz (1:3) in s sedmimi točkami (gol razlika 8:15) zdrsnili na 12. mesto na lestvici. Za častni zadetek gostov je na že prej odločeni tekmi poskrbel Luka Anković in s tem samo malce ublažil drugi zaporedni poraz. Krčani, ki jih vodi Iztok Kapušin, bodo v 8. krogu na domačem stadionu gostili velenjski Rudar, lanskega prvoligaša, ki mu v tej sezoni tudi ne gre vse po načrtih, saj trenutno zaseda le 11. mesto, torej eno mesto pred Krškim.