17.06.2019

Krčani pretili Olimpiji do zadnjega žvižga

Objavljeno: Nedelja, 28.04.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija

Ante Vukušić (v zelenem) je dosegel prvi gol za Krško v Stožicah (foto: arhiv PO).

Na nedeljski tekmi 29. kroga Prve lige med Olimpijo in Krškim so sicer maloštevilni gledalci v Stožicah videli dva različna polčasa - v prvem so dominirali domačini, v drugem pa so Krčani pošteno pokazali zobe, tako da je bil izid negotov vse do zadnjega sodnikovega žvižga, na koncu pa so se treh točk vseeno veselili Ljubljančani (3:2).

Že sam začetek tekme je napovedal, da bodo gledalci lahko uživali v nogometu. Olimpija je takoj pritisnila na gol, Krško pa se ni le branilo, tudi gostje so želeli zadeti. Olimpija je že v uvodnih minutah v okvir vrat sprožila štiri strele, toda po strelih Anteja Tomića, Gorana Brkića, Endrija Cekicija in Jucieja Lupete se je izkazal gostujoči vratar Žiga Frelih. Nato je s prostega strela z roba kazenskega prostora Rok Kronaveter zadel živi zid, v 18. minuti pa se je prva priložnost ponudila tudi gostom, toda Ante Vukušić je streljal preveč po sredini gola, tako da Nejc Vidmar ni imel veliko težav. Zgrešeno priložnost bi že v naslednjem napadu lahko kaznoval Kronaveter, ki se je sam znašel pred Frelihom, toda streljal mimo gola.

Olimpija je povedla v 20. minuti, in sicer po lepi akciji, ki se je začela pri Lupeti, nadaljevala pri Kronavetru in Dinu Štiglicu, končala pa pri Cekiciju, ki je po nizu lepih podaj le potisnil žogo v prazno mrežo. Krško bi lahko kmalu zatem izenačilo, ko je Robert Jandrek prodrl po desni strani, zavrnil žogo v sredino, Dalibor Volaš pa je streljal čez gol. Po nekaj neuspešnih poskusih Olimpije - skupno so Ljubljančani v prvem polčasu zbrali kar 18 strelov - se je še ena lepa priložnost ponudila Krškemu, darila Mackyja Bagnacka pa ni izkoristil Volaš, veselje mu je z lepo obrambo preprečil Vidmar. Kazen je sledila hitro, Danijel Štefulj je nespretno posredoval v kazenskem prostoru, storil prekršek nad Cekicijem, najstrožjo kazen pa je izkoristil Kronaveter.

Tudi po prihodu iz slačilnic se stanje na igrišču ni veliko spremenilo, že prvo priložnost pa so nogometaši v 51. minuti tudi izkoristili. Krški napadalec Vukušić se je odlično znašel v kazenskem prostoru in poslal žogo pod prečko. Gostje so začutili svojo priložnost, a tudi Olimpija je znala odgovoriti, Kronaveter je trikrat poskusil s streli, Frelih je bil vselej na mestu. Bil pa je brez moči v 86. minuti, ko je Kronaveter lepo podal žogo v prazen prostor, Rok Kidrič se je znašel iz oči v oči s Frelihom in ga tudi premagal.

A s tem še ni bilo konec razburjenja v Stožicah. Gostje so se še enkrat vrnili v tekmo, potem ko je po kotu izid s strelom z glavo znižal Ante Kordić. S tem je postavil končni izid, saj Posavcem, ki so imeli tudi nekaj pripomb na sojenje (v zadnjih minutah so po padcu Vukušića v kazenskem prostoru zahtevali enajstmetrovko), nato ni uspelo kaznovati nekoliko nervozne igre gostiteljev.

V naslednjem krogu bo zadnjeuvrščeno Krško, ki sedem tekem pred koncem zdaj za predzadnjim mestom zaostaja že devet točk, 2. maja ob 18.00 doma igralo proti Rudarju iz Velenja.

Olimpija - Krško 3:2 (2:0)

Stadion Stožice, 600 gledalcev, sodniki: Vinčić, Klančnik, Benc.
Strelci: 1:0 Cekici (20.), 2:0 Kronaveter (45.), 2:1 Vukušić (51.), 3:1 Kidrič (86.), 3:2 Kordić (90.).
Olimpija: Vidmar, Andrejašič, Bagnack, Mujčić, Štiglec, Brkić, Tomić, Suljić, Kronaveter (od 90. Valenčič), Cekici (od 87. Savić), Lupeta (od 80. Kidrič).
Krško: Frelih, Volarič, Cetina, Ilić, Štefulj, Jandrek, Da Silva, Kordić, Perić (od 46. Petrović), Vukušić, Volaš (od 90. Sokler).
Rumena kartona: Cekici; Da Silva.
Rdeči karton: /.

Utrinek s tekme med Krko in Brežicami (foto: Facebook profil NK Brežice 1919)

Brežičani izgubili z enakim izidom kot Krčani

V 2. SNL je bil ta vikend na sporedu dolenjsko-posavski derbi med Krko iz Novega mesta in Brežicami. Dva zadetka v gosteh vseeno nista mogla preprečiti novega poraza posavskega drugoligaša, ki pet tekem pred koncem še naprej trdno zaseda zadnje mesto in se mu možnost obstanka vedno bolj izmika. Petar Turkovič je Brežičane že v 2. minuti povedel v vodstvo, ki je trajalo 25 minut, ko je za izenačenje zadel Jan Novak. Po dobre pol ure igre je nesrečni brežiški igralec Jure Babnik žogo zabil v lastno mrežo, tako da je bil izid ob polčasu 2:1 za domače. V 61. minuti je Marko Felja izenačil in ohranil upanje vsaj za točko, a je Žiga Kastrevec 15 minut pred koncem poskrbel, da so vse tri točke ostale v Novem mestu. Igralci NK Brežice - Terme Čatež, ki jih do mesta, ki zagotavlja obstanek, loči šest točk, v naslednjem krogu na prvo majsko soboto ob 17.00 doma gostijo Ilirijo, ki je uvrščena tik pred njimi.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si