14.06.2021

Krčani še drugič zmagali, Brežičanom le točka

Objavljeno: Nedelja, 28.03.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
166134633_811284646186467_2471297376706455643_o

Drugi spomladanski krog v 2. SNL je potrdil, kar je nakazal že prvi - zimski premor in pretresi v klubu so pustili močne posledice v brežiškem klubu, medtem ko (ponovna) kadrovska prenova v Krškem, vsaj zaenkrat, prinesla pozitiven učinek.

Krčani so namreč po zmagi proti skromnemu Šmartnemu tokrat na domačem terenu premagali še dvanajstouvrščeno Dravo. Zmagoviti zadetek za minimalno zmago z 1:0 je v 94. minuti dosegel rezervist Žiga Ribič, jeseni še igralec Brežic. V prvi enajsterici Krškega je sicer nastopilo kar osem nogometašev s hrvaškim državljanstvom. Moštvo trenerja Damjana Romiha ima pred posavskim derbijem, ki bo v soboto, 3. aprila, ob 14. uri v Brežicah, še možnosti za uvrstitev med prvih osem oz. ligo za prvaka. Zanjo s 17 točkami na 10. mestu zaostaja za dve točki.

Brežičani, ki jih je po uvodnem spomladanskem porazu proti Vitanest Bilju (1:3) zapustil trener Rok Zorko (podrobneje o razlogih za njegovo potezo v novi številki Posavskega obzornika), so tokrat gostovali v Šmartnem in si, pod vodstvom Zorkovega pomočnika Slaviše Dvorančiča, priigrali (le) točko. V 61. minuti jim jo je zagotovil novinec v ekipi Gaber Petric. Kljub skromnemu štartu v pomlad Brežice s 27 točkami ostajajo na 4. mestu na lestvici, a sta se jim povsem približali ekipi Vitanest Bilje in Nafta.

Kot že omenjeno, je v soboto na sporedu posavski derbi. Glede na stanje na lestvici so favoriti Brežičani, a sodeč po zadnjih tekmah in turbulencah v Brežicah to morda ni tako zelo izrazito ...