23.10.2019

Krčani z eno nogo že v drugi ligi

Objavljeno: Nedelja, 12.05.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija

Krški nogometaši so bili na domačem igrišču nemočni proti Muri (foto: arhiv PO).

Po sobotni tekmi 32. kroga Prve lige med Krškim in Muro, ki se je končala z visoko zmago gostov s 3:0, je po štirih sezonah igranja med prvoligaši izpad v drugo ligo za Krčane že skoraj neizogiben. Doživeli so četrti poraz na zadnjih petih tekmah, za predzadnjo Gorico zaostajajo devet točk, do konca prvenstva pa so še štirje krogi.

Sobočani so imeli v prvem polčasu malce več od igre, v 25. minuti pa so tudi povedli, ko je po kotu z leve strani lastno mrežo zadel Luka Volarič. Pred tem je pri črno-belih v tretji minuti Luka Šušnjara zadel zunanji del mreže z leve strani, v 13. minuti pa je imel po kotu lepo priložnost Nik Lorbek, ko je prišel do žoge v osrčju kazenskega prostora, sprožil, pred golovo črto pa je posredoval Milan Ilić. Zatem je Lorbkov poskus z glavo ukrotil Žiga Frelih. Šušnjara je zagrozil še v 27. minuti, ko je imel veliko časa v dvoboju z vratarjem, a je žogo poslal mimo gola. Dve minuti pozneje je žogo po poskusu Nina Kouterja Frelih ujel.

Na drugi strani so Krčani zagrozili že v prvi minuti, ko je Ante Vukušić prišel v kazenski prostor, sprožil, Dean Šafarić je žogo odbil, drugi Vukušićev poskus pa je izbil eden gostujočih branilcev. Pri Krškem velja omeniti še poskus Luke Vekića iz 20. minute, ko je streljal z leve strani iz bližine, Murin vratar pa je bil na mestu.

V 48. minuti so imeli novo lepo priložnost črno-beli, Šušnjara je prišel do strela s približno 15 metrov, Frelih pa je strel obranil. Le nekaj trenutkov pozneje pa je domači vratar spet klonil, najprej je sicer ustavil poskus Luke Bobičanca, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Rok Sirk in dosegel svoj 15. gol sezone. Frelih je bil znova na preizkušnji v 51. minuti, spet je streljal Bobičanec, vratar domačih pa se je izkazal. V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali nekaj (pol)priložnosti, v 83. minuti pa so gosti le še postavili piko na i zanesljivi zmagi. Prosti strel s približno 20 metrov je izvedel Bobičanec, žoga se je od Maria Cetine odbila do Nika Lorbka, ki jo je z glavo nato pospravil v mrežo.

Krčani bodo v 33. krogu v sredo gostovali v Kranju, kjer lahko ob morebitnem porazu tudi že dokončno izpadejo iz prve lige.

Krško - Mura 0:3 (0:1)

Stadion Matije Gubca, 250 gledalcev, sodniki: Glažar, Skok in Šprah.
Strelci: 0:1 Volarič (25./avtogol), 0:2 Sirk (49.), 0:3 Lorbek (83.).
Krško: Frelih, Štefulj, Kordić, Ilić, Cetina, Da Silva, Jandrek (od 53. Sokler), Ogrinec (od 46. Kovačič), Volarič, Vekić, Vukušić (od 64. Volaš).
Mura: Šafarić, Šturm (od 72. Pucko), Maruško, Bošković (od 85. Laci), Karničnik, Lorbek, Šporn, Šušnjara (od 62. Horvat), Kouter, Bobičanec, Sirk.
Rumeni kartoni: Štefulj, Da Silva, Vekić; Šturm.
Rdeči karton: /.

Brežičani tri tekme pred koncem še naprej zadnji

Nov poraz so doživeli tudi igralci NK Brežice - Terme Čatež, ki so v 27. krogu 2. SNL na gostovanju pri ekipi Kalcer Radomlje izgubili z 1:2. Anel Hajrić (v 30. minuti) in Gal Primc (36.) sta domače povedla v vodstvo, ki ga je tri minute pred koncem tekme prepolovil Toni Vidović. Brežičani še naprej zasedajo zadnje mesto, a imajo še vedno možnosti za obstanek, saj so razlike med klubi na začelju lestvice razmeroma majhne. Naslednjo tekmo igrajo v sredo doma proti klubu Jadran Dekani, nato pa jih čaka še gostovanje pri Brdih in za konec domača tekma proti Beltincem.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si