Krčani zmagali, Brežičani remizirali

Objavljeno: Nedelja, 16.08.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
2_snl_krsko_roltek_dob (72)

Veselje podajalca za tretji gol Krčanov Davida Žabca in soigralcev

Potem ko sta oba posavska kluba v prvem krogu nove sezone 2. SNL vknjižila ničlo, sta bila v drugem krogu ta vikend uspešnejša. Nogometaši NK Krško so na zelo razburljivi nedeljski tekmi doma premagali Roltek Dob s 3:2, ekipa NK Brežice Terme Čatež pa je dan prej prišla do točke na gostovanju pri Jadran Dekanih (0:0).

Krčani do zmage z dvema igralcema manj

2_snl_krsko_roltek_dob (63)

Uspešno izvedena 11-metrovka Ivana Pranjića, s čimer so Krčani povedli z 2:1

Igralci Krškega so na stadionu Matije Gubca, kjer zaradi znanih okoliščin ni bilo gledalcev, gostili nasprotnika Brežičanov v prvem krogu, Roltek Dob, ki je na še drugo posavsko gostovanje v nekaj dneh prišel s popotnico treh točk, saj je v Brežicah slavil s 4:1. Krčani so bili po porazu v Lendavi (0:2) tako pred težko nalogo, a so jo na koncu zelo uspešno opravili. Začetek tekme sicer ni kazal na uspeh domačinov, saj so gostje iz Doba pri Domžalah povedli že v 7. minuti, zadel je Nejc Levec. Po dobrih 20 minutah tekme je vsem za trenutek zastal dih, saj sta krški kapetan Zvonko Pamić in strelec edinega gola do takrat močno trčila z glavami in obležala. Posledično nista mogla več nadaljevati srečanja, oba je reševalna ekipa pospremila v bolnišnico, Pamiću so morali zašiti kar globoko rano na glavi, medtem ko je Levec po prvih informacijah utrpel lažji pretres možganov in verjetno tudi poškodbo rame oz. izpah ključnice. Krškega kapetana je zamenjal Matic Mrvič in s svojo hitrostjo takoj poživil igro Krčanov. Nekaj minut pred koncem polčasa so Krčani po lepo izpeljani akciji izenačili, med strelce se je vpisal Luka Radić, ki pa je v sodniškem dodatku prvega polčasa napravil veliko neumnost in po nepotrebnem prekršku prejel drugi rumeni karton in še rdečega ter tako moral zapustiti igrišče.

2_snl_krsko_roltek_dob (25)

Poškodba igralcev obeh moštev sredi prvega polčasa

V drugem polčasu na obeh straneh ni bilo omembe vredne priložnosti, Krčani so se sicer pomaknili bolj v obrambo, saj so imeli igralca manj. Veliko se je zgodilo v zadnjih 15 minutah tekme. Najprej je eden od krških igralcev padel v kazenskem prostoru in glavni sodnik Marko Podgoršek je dosodil enajstmetrovko za Krško, ki jo je zanesljivo izvedel Ivan Pranjić. V 88. minuti je na semaforju kazalo že 3:1 za domače igralce, nadomestni kapetan David Žabec je lepo prodrl v 16-metrski prostor in podal na sredino, kjer je žogo v gol "pospravil" Mrvič. A tekme še ni bilo konec, že v sodnikovem dodatku so gostje prišli še do enega strela z bele točke na tekmi, pri čemer je krški igralec Omar Kočar prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton, tako da so Krčani na koncu ostali samo z deveterico na igrišču. Kristijan Šipek je bil v 92. minuti uspešen pri izvedbi najstrožje kazni in poskrbel za napete zadnje minute tekme, ko so Dobljani pritisnili na vso moč, a Krčani so se uspeli ubraniti in se na koncu veselili težko prigarane zmage (3:2) in prvih treh točk v novi sezoni.

Za Krško je nastopila večina tujih nogometašev, največ Hrvatov: Matko Kramer, Toni Brezina, Omar Kočar, Luka Radić, Gabriel Budimir, David Žabec, Zvonko Pamić, Saša Domić, Josiel Alves De Oliveira, Ivan Pranjić, Antonio Đurić, Matic Mrvič, Pedro Henrique Estumano da Costa, Jaka Korošec in Mateo Smiljanić.

Takoj po tekmi je v prvi izjavi za naš medij trener Krškega Iztok Kapušin povedal, da so že pred tekmo vedeli, da je Dob zelo kvalitetno in izkušeno moštvo z odličnim trenerjem Simonom Sešlarjem na čelu, zato so pričakovali zelo težko tekmo. "Moram čestitati svojim fantom. Predvsem po izključitvi so se organizirali, pustili so srce na igrišču, dali svoj maksimum in resnično je danes to njihova zmaga," je izjavil. Sodniških odločitev ni želel komentirati, priznal je le, da je bil tudi sam nekoliko bolj nervozen kot po navadi in se je takoj po tekmi sodnikom tudi opravičil. Glede načrtov v nadaljevanju sezone pravi, da je v ekipi Krškega največji problem ta, da so se zbrali igralci z vseh vetrov, vsi tudi še niso registrirani, ta teden naj bi uradno dobili še eno okrepitev, ki z njimi trenira že dlje časa. Na naslednji tekmi bosta sicer dva manjkala zaradi rdečih kartonov, a Kapušin je prepričan, da so na današnji tekmi posamezniki dokazali, da lahko nadomestijo manjkajoče igralce in odigrajo še boljše. Tekmovalni cilji Krškega v tej sezoni segajo na sredino lestvice, kaj več glede na celotno situacijo v klubu ni pričakovati, je bil realen na koncu izjave.

Brežičani so se iz Primorske vrnili s točko

Brežiški nogometaši so na drugi tekmi v sezoni igrali neodločeno na gostovanju v Dekanih, tekma se je končala brez golov. Tako so po domačem porazu proti Dobu osvojili prvo točko, ki ni zanemarljiva, saj so Primorci na prvi tekmi slavili kar s 5:0, za nameček pa so od 81. minute igrali še z igralcem manj, saj je zaradi dveh rumenih kartonov moral predčasno z igrišča Tin Martić. Za brežiški klub, ki ga vodi Rok Zorko in je bil tudi tokrat posavsko obarvan, so igrali: Tim Kruljac, Blaž Urh, Ester Sokler, Žiga Jurečič, Tin Martić, Jakob Judež, Andraž Lipec, Timotej Rešetič, David Božič, Agon Pajaziti, Marko Felja, Žiga Ribič, Dion Miftari in Damjan Jovanović.

Po dveh odigranih krogih so nogometaši Krškega s tremi točkami na 9. mestu, Brežičani pa z eno na 14. mestu med 16 drugoligaškimi moštvi. V tretjem krogu naslednji vikend brežiški igralci doma gostijo Kalcer Radomlje, krški nogometaši pa gostujejo v Ajdovščini pri Primorju.