Časopis za pokrajino Posavje
5.12.2023
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Krčanom ne gre in so v težkem položaju

Objavljeno: Torek, 04.04.2023    Rubrika: Nogomet Redakcija
339709433_237068332149118_4712523255338050931_n
Ekipa NK Krško je na petih tekmah spomladanskega dela 2. slovenske nogometne lige osvojila le točko in ostaja prikovana na zadnje mesto na lestvici.

Po porazih proti Triglavu (1:2), Fužinarju (0:2), Beltincih (1:2) ter remiju proti Bistrici (2:2) so minulo nedeljo na domačem terenu igrali proti ekipi NK Jadran Dekani. Žal se jim tudi tokrat ni izšlo, saj so gostje odnesli vse tri točke z zmago 1 : 2. Za goste sta zadela Panić v 29. in Owusu v 82. minuti, poraz je z zadetkom v 94. minuti ublažil Karlo Plantak.
339736849_1267721493818823_2098288881545042335_n

"Dajemo vse od sebe, a ne gre," pravi trener Rok Zorko. "Treniramo, se pripravljamo in pred vsako tekmo verjamemo, da smo sposobni zmagati. A predvčerajšnja tekma proti Dekanom je bila daleč najslabša do sedaj. Bili smo brezidejni in nenevarni za nasprotnikov gol. Ko smo malo dvignili tempo v drugem polčasu, pa smo prejeli še nespameten drugi rumeni karton in izključitev, kar nam je še dodatno porezalo krila."

Krčani so v zelo težkem položaju na lestvici, saj jih do predzadnjega Roltek Doba ločijo štiri točke, do Triglava pa že osem točk. "Situacija je izredno kritična in tega se vsi zavedamo. Tega nihče ni pričakoval po pripravljalnem delu, ko se je kazala dosti boljša slika ekipe in nekaterih posameznikov. Težko je in težko bo do konca, vendar se ne bomo predali, dokler bodo možnosti za obstanek še žive. Hkrati pa se zavedamo, da bo ne glede na končni rezultat tega prvenstva krški nogomet moral poleti preživeti celovito prenovo, ker tako naprej enostavno več ne gre. Slabo kadrovanje večih let nas je pripeljalo do točke, ki ni zavidanja vredna. Ekipa se ne sestavlja kot lego kocke iz vseh vetrov vsak prestopni rok, ampak se začne graditi od temeljev. Le-ti pa se skrivajo v delu nogometne šole. Ta je v preteklosti ustvarjala mlade reprezentante – in jih tudi trenutno. Ti mladi pa so bili in bodo zopet postali jedro krške članske ekipe. Zastaviti si moramo realne cilje in ustvarjati domačo slačilnico. Zaupati moramo dolgoročni vzgoji nogometašev in našim fantom (ki smo jim trenerji mladih v Krškem vedno!), saj bodo ti za krški klub igrali s srcem in bodo vse naredili za zmago pred domačimi gledalci. Samo tako bo Krško lahko zopet napredovalo. Potreben bo čas. A borili se bomo naprej in delali bolj pametno za nov vzpon krškega nogometa," je po tekmi povedal Zorko.

Krške člane v soboto (8. 4. 2023) čaka tekma 24. kroga, gostujejo pri že omenjeni ekipi NK Roltek Dob.

P. P., foto: Adrijan Kulčar
« Nazaj na seznam