Krško odlično začelo, na koncu pa izgubilo

Objavljeno: Sobota, 31.03.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_domzale (5)

Začetni pozdrav Krčanov in Domžalčanov

Na današnji tekmi 25. kroga 1. SNL med Krškim in Domžalami so gostje prišli že do devete zaporedne zmage (1:2), domačini pa so še enajstič v sezoni izgubili. Razburljiv začetek tekme je sicer nakazoval, da želijo Krčani na vse pretege ustaviti zmagoviti niz Domžalčanov, a jim ni uspelo.

Tekma se je za domače začela izvrstno, saj so povedli že v drugi minuti, ko je s prostega strela s približno 30 metrov zadel Leo Ejup, potem ko je žogo po tleh poslal v mrežo. Nato pa je bila pobuda večinoma na strani Domžal, ki so tudi precej več poskušale s streli.

Izbranci Simona Rožmana so izenačili že v sedmi minuti. Marko Zalokar je nespametno izbil žogo in jo nato skušal ujeti, a ga je prehitel Dario Melnjak. Tega je krški vratar zrušil, zaradi česar je sledila enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo unovčil Senijad Ibričić.

V 19. minuti so imeli gosti na voljo indirektni prosti strel s šestih metrov, a se ni izšlo po njihovih željah, saj je Agim Ibraimi zadel soigralca Zenija Husmanija. Sedem minut pozneje je do strela v kazenskem prostoru prišel tudi Amedej Vetrih, a je bil njegov poskus iz prve nekoliko prešibek, da bi Zalokarju povzročil težave.

V drugem polčasu si ekipi dolgo nista priigrali kakšne resnejše akcije, še naprej pa so bili več pri žogi Domžalčani. Ti so v 65. minuti poskrbeli za nekaj razburjenja, ko je močno z desne strani sprožil Lovro Bizjak, Zalokar pa je bil dobro postavljen.

Po 75. minuti so Krčani nekajkrat zaporedoma prišli do strelov, ki pa so bili zelo nenatančni, v 83. minuti pa je na drugi strani za malenkost zgrešil Ibričić s prostega strela z roba kazenskega prostora. Oboji so zapravili še nekaj polpriložnosti, v 89. minuti pa so gosti dosegli zmagoviti gol, potem ko je Nermin Hodžić zadel s 15 metrov.

Krčani s 23 točkami (gol razlika 28:40) ostajajo sedmi na lestvici, pred njimi pa sta še dve domači srečanji, in sicer zaostala tekma 21. kroga proti Triglavu iz Kranja (torek, 3. 4., ob 16.00) in tekma 26. kroga proti ljubljanski Olimpiji (nedelja, 8. 4., ob 16.55).

Krško - Domžale 1:2 (1:1)

Stadion Matije Gubca, gledalcev 500, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Kordež (Ljubljana) in Perger (Maribor).
Strelci: 1:0 Ejup (2.), 1:1 Ibričić (7./11 m), 1:2 Hodžić (89.).
Krško: Zalokar, Gorenc, Ejup, Krajcer, Kulinitš, Volarič, Balić, Da Silva, Jakolić (od 70. Šturm), Vekić (od 88. Ogrinec), Škrbić (od 77. Kovačič).
Domžale: Mulalić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Kirm (od 59. Hodžić), Vetrih, Husmani, Ibričić (od 90. Žužek), Širok, Ibraimi, Bizjak (od 67. Hebaj).
Rumeni kartoni: Kulinitš, Krajcer, Da Silva; Ibričić.
Rdeči karton: /.

Brežičani že 12 tekem brez zmage
Drugoligaš NK Brežice - Terme Čatež je v 21. krogu na brežiškem stadionu gostil Cherrybox 24 Tabor Sežana in izgubil z 0:1. S tem se je niz tekem brez zmage podaljšal že na 12, nazadnje so Brežičani osvojili vse tri točke 1. oktobra 2017. Edini strelec za goste je bil v 53. minuti iz 11-m Leon Sever. Igrali so: Račič, Čagalj, Krajček, Jurečič (od 61. Horvat), Urbanč, Lee, Drugovič, Kožar, Vasilj (od 55. Rožman), Bardi, Žerjav (od 88. Božič). Izbranci trenerja Iztoka Kapušina so v zaostali tekmi 18. kroga med tednom iztržili točko na gostovanju pri Roltek Dobu (1:1, strelec Urbanč), minuli vikend pa so visoko izgubili v Novem mestu pri Krki (0:5). Brežiški klub je na 11. mestu drugoligaške lestvice z izkupičkom 21 točk in gol razliko 20:33. Naslednjič jih čaka težko gostovanje v Murski Soboti pri vodilni Muri (nedelja, 8. april, ob 16.30).

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si