23.10.2019

Krško po novem porazu v precej izgubljenem položaju, povrh vsega ostalo še brez prvoligaške licence

Objavljeno: Četrtek, 02.05.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
Krško po novem porazu v precej izgubljenem položaju

Krški nogometaši iz tekme v tekmo izgubljajo možnosti za obstanek v prvi ligi (foto: arhiv PO).

Nogometaši Krškega so imeli na četrtkovi tekmi 30. kroga Prve lige doma proti velenjskemu Rudarju priložnost, da se z zmago približajo na šest točk zaostanka do predzadnjega mesta, ki ne prinaša neposrednega izpada iz lige, a z novim porazom je vse bolj jasno, da se vrata, ki odpirajo pot do obstanka, za Krčane vedno bolj zapirajo.

Velenjčani so v Krškem dobili pomemben obračun v boju za obstanek. Domačim, ki so na zadnjem mestu lestvice, so zadali boleč poraz. Krčani so v precej izgubljenem položaju, saj za predzadnjo Gorico šest krogov pred koncem zaostajajo že za deset točk.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, čeprav so imeli oboji nekaj polpriložnosti, eno lepših pa je v 16. minuti pri domačih zapravil Marin Perić, ki je prišel do strela v kazenskem prostoru, a je žogo slabo zadel, tako da je zletela mimo vrat. Že v uvodu drugega polčasa pa so povedli Velenjčani, ko je Milan Tučić žogo pripeljal v kazenski prostor, podal z desne strani do vtekajočega Žige Škofleka, ta pa je matiral Žigo Freliha.

V 51. minuti je na drugi strani strel Roberta Jandreka ustavil Marko Pridigar, a že tri minute pozneje je Škoflek izvrstno izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov in zadel levi zgornji kot za svoj drugi gol na tekmi in deveti v prvenstvu. V 62. minuti je na drugi strani Jandrek prišel do strela, a je bil ta prešibak, deset minut pozneje pa je iz bližine zgrešil še rezervist Ester Sokler. Na drugi strani je imel v 79. minuti novo priložnost Škoflek, a je bil Frelih pripravljen. Krško je znova zagrozilo v 85. minuti, ko je s plasiranim strelom poskusil Luka Vekić, a je bil premalo natančen.

Že v sodniškem podaljšku je izid kozmetično popravil Dalibor Volaš, ko je zadel z glavo po podaji Luke Volariča z leve strani. Tik pred koncem tekme si je pri Rudarju drugi rumeni karton s prekrškom prislužil David Hrubik.

Krčani, ki so v letošnji sezoni na 30 tekmah dosegli pičle štiri zmage in ob osmih remijih kar 18 porazov (gol razlika 24:52), bodo v 31. krogu v ponedeljek gostovali v Celju.

Krško - Rudar 1:2 (0:0)

Stadion Matije Gubca, 200 gledalcev, sodniki: Kajtazović, Kasapović in Pospeh.
Strelca: 0:1 Škoflek (47.), 0:2 Škoflek (54.), 1:2 Volaš (90.).
Krško: Frelih, Štefulj, Ilić, Cetina, Volarič, Kordić, Petrović, Da Silva, Perić (od 56. Volaš), Jandrek (od 71. Sokler), Vukušić (od 82. Vekić).
Rudar: Pridigar, Kašnik (od 89. Pušaver), Ćosić, Tomašević, Arap, Bolha, Kobiljar (od 80. Vodeb), Hrubik, Črnčič (od 72. Trifković), Škoflek, Tučić.
Rumeni kartoni: Ilić, Petrović; Hrubik, Ćosić, Škoflek, Trifković.
Rdeči karton: Hrubik (90.).

Krško ostalo brez prvoligaške licence za naslednjo sezono

Kot so sporočili z Nogometne zveze Slovenije, je Komisija NZS za licenciranje klubov objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. SNL za sezono 2019/20. Zavrnila je le vlogo NK Krško. Vlogo za pridobitev ustrezne licence za tekmovalno leto 2019/20 je pravočasno vložilo vseh deset klubov Prve lige. Na prvi stopnji je bilo uspešnih devet prvoligašev, razen Krškega. Osem klubov je vložilo tudi vlogo za pridobitev mednarodne UEFA licence (NK Triglav Kranj in NK Krško sta vložila vlogi samo za 1. SNL). Vseh osem je bilo uspešnih.

Vloge je na prvi stopnji obravnavala Komisija NZS-ja za licenciranje nogometnih klubov. Pri organizacijski, administrativni in strokovni podpori komisiji je dejavno sodeloval licenčni oddelek NZS-ja. Komisija je pregledala uradno licenčno dokumentacijo in odločala ob doslednem upoštevanju Pravilnika NZS-ja in UEFE za licenciranje nogometnih klubov, UEFA-standarda, sklepov organov NZS-ja in UEFE, so sporočili z zveze.

Na odločitev licenčne komisije NZS so se v NK Krško že odzvali.

R. R., vir: prvaliga.si, rtvslo.si