V letošnjem letu ustanovljen Nogometni klub Sevnica je ob občinskem prazniku občine Sevnica organiziral v športni dvorani pri OŠ Sava Kladnika Sevnica prvi nogometni turnir med mlajšimi dečki v starosti do 12 let. Na turnirju so tekmovale nogometne ekipe v skupini U12 in U8.
Ekipno številčnejša je bila skupina U12. V njej so tekmovali nogometni klub Pivovar Laško, Radeče, Sevnica, Krško in Brežice ter nogometna ekipa OŠ Tržišče. Na koncu je slavil na prvem mestu NK Brežice, ki je v polfinalu po streljanju enajstmetrovk premagal NK Sevnica. Drugo mesto je pripadlo NK Krško, tretje NK Sevnica, na četrtem mestu je pristal NK Radeče. V skupini U8 sta tekmovali ekipi NK Radeče in Sevnica. Po zaključku obeh odigranih tekem je slavil NK Radeče. Na turnirju so vsi tekmovalci pokazali izjemno borbenost, a žoga je okrogla in sreča opoteča, za mlade igralce pa je bila to še ena športna izkušnja več.
S. R.