Kljub spremenljivemu vremenu je Mladinska športna zvezua Posavja v soboto v Brestanici uspešno izpeljala Poletni športni vikend. Izvedli so tekmovanje v malem nogometu, odbojki na mivki za moške in ženske, v ulični košarki in tenisu (dvojice). V vseh športnih panogah se je pomerilo skoraj 200 rekreativnih športnikov iz celotne Slovenije, v večini iz Posavja.
Zaradi slabega vremena je žal odpadla večina spremljevalnega programa, še vedno pa jim je uspelo obiskovalcem ponuditi brezplačno masažo in izvesti „carwash". Na turnirju je sodelovalo tudi nekaj vrhunskih športnikov. V tenisu je zmago odnesel olimpijski zmagovalec in svetovni prvak v metu kladiva Primož Kozmus. Na turnirju v moški odbojki in v malem nogometu pa je sodelovalo več slovenskih reprezentantov v teh disciplinah. V malem nogometu je zmagala ekipa Yumbo, v odbojki na mivki za moške FLAJS & GRUT, za ženske pa ekipa PR' MARTINET. Prvo mesto v košarki je zasedla ekipa Team 87, tenis pa je, kot rečeno, najbolje odigral Primož Kozmus z soigralcem Gregorjem Vučajnkom.
Foto: J. M. in MŠZP