31.07.2021

Povratek na zelenice posavskima kluboma prinesel mešane občutke

Objavljeno: Ponedeljek, 22.03.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
NK Brežice 1919

Prva brežiška postava na zadnji pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem sezone (foto: NK Brežice)

Po dolgi prekinitvi, ki je trajala kar pet mesecev, se je minuli vikend nadaljevalo prvenstvo v drugi slovenski nogometni ligi, kjer nastopata oba kluba iz Posavja, NK Brežice Terme Čatež in NK Krško. Spomladanski del so oboji začeli s polovičnim izkupičkom. Brežičani so doma izgubili z Biljami (1:3), Krčani pa so na gostovanju premagali Šmartno z 2:1.

Brežičani naleteli na razpoloženega nasprotnika

Četrtouvrščen brežiški klub, ki je bil jeseni hit prvenstva, je prvo uradno tekmo v tem letu odigral proti pred to tekmo dve mesti slabše uvrščenemu klubu Vitanest Bilje. Brežičani so si želeli nadaljevati uspešne predstave iz prvega dela sezone, a so tokrat naleteli na zelo razpoloženo gostujočo zasedbo, ki ji je uspelo iz Posavja odnesti vse tri točke. Domači so že po manj kot 20 minutah ostali brez pomembnega aduta na sredini igrišča Žige Jurečiča, ki je moral iz igre zaradi počene arkade, (taktično) zamenjan pa je bil tudi Andraž Lipec. Gostje so povedli v 36. minuti, ko je zadel Kevin Humar, kar je bil tudi izid polčasa. Že takoj v drugi minuti nadaljevanja pa so svoje vodstvo podvojili, med strelce se je vpisal Danijel Šturm. Slednji je šest minut kasneje iz enajstmetrovke vodstvo Bilj povišal že na 3:0 in brežiška ekipa je bila na poti k šele tretjemu porazu v sezoni. David Božič je sicer že dve minuti kasneje, v 55., vlil nekaj upanja, a rezultat se do konca srečanja ni več spremenil in gostujoči nogometaši so se veselili zmage, ki jih je Brežicam, ki še ostajajo na visokem 4. mestu, približala na samo tri točke zaostanka (Brežice 26 točk, Bilje 23). Trener Rok Zorko je na tej tekmi v ogenj poslal naslednje nogometaše: Tima Kruljaca, Blaža Urha, Žana Luko Kocjančiča, Tomaža Zakrajška, Berata Bečirija, Žigo Jurečiča, Gabra Petrica, Tina Martića, Andraža Lipca, Davida Božiča, Marka Feljo ter rezerviste Filipa Sivonjića, Davida Škrbca, Agona Pajazitija in Roberta Drugoviča.

Krčanom pomembne tri točke v boju za uvrstitev med prvih osem
163765828_807885599859705_3668859430724710240_o

Veselje Krčanov ob drugem zadetku (foto: NK Krško)

Nogometaši Krškega, ki so bili pred predčasno prekinitvijo 2. SNL na 11. mestu, kar je daleč od njihovih pričakovanj, so v nogometno pomlad vstopili z zmago. Na gostovanju v Šmartnem ob Paki so z zadetkoma Ivana Pranjića v 34. minuti (11-m) in Rocca Ćoze v 49. minuti prišli do lepe prednosti dveh golov. V 82. minuti so sicer domačini po zadetku Roberta Čakša znižali zaostanek, a Krčani so uspeli zdržati zaključni nalet Šmartnega in se tako veselili pomembne zmage, ki jih je približala želenemu 8. mestu, ki po spremenjenem sistemu tekmovanja še vodi v skupino za prvaka 2. SNL oz. uvrstitev v 1. SNL. S 14 točkami zasedajo 10. mesto in so le še dve točki oddaljeni od zgornje skupine. Varovanci Damijana Romiha so igrali v naslednji postavi: Matko Kramer, Rocco Ćoza, Mateo Branilović, Luka Anković, Mateo Smiljanić, Jaka Korošec, Marin Glavaš, Sebastian Lesjak, Josip Krznarić, Ivan Pranjić in Luka Radić, v nadaljevanju sta v igro vstopila še Žiga Ribič in Matic Mrvič.

V naslednjem, 14. krogu Brežičani igrajo v gosteh ravno proti Šmartnem, Krčani pa doma proti ptujski Dravi. V zadnjem krogu pred razdelitvijo lige na dva dela - ligo za prvaka in ligo za obstanek - pa bo na veliko soboto, 3. aprila, na sporedu še posavski derbi v Brežicah.