Prvič v tej sezoni zmagali tako Krčani kot Brežičani

Objavljeno: Nedelja, 06.09.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
2_snl_krsko_roltek_dob (75)

Zmage so se veselili tako krški kot brežiški nogometaši (foto: R. R./arhiv PO).

V 5. krogu 2. SNL sta prvič v tej sezoni oba posavska drugoligaša zmagala - Krško na gostovanju pri Fužinarju z 2:1, Brežice pa doma proti Triglavu z 1:0. Oboji so si zmago priborili v zadnjih minutah tekme.

Krčani so na Ravnah na Koroškem domačine, ki so dobro štartali v prvenstvo, premagali z goloma Iva Glavaša v 8. in Martina Vrdoljaka v 89. minuti, vmes je v 45. minuti izenačil Filip Jauk. Ekipa Iztoka Kapušina je tako prišla do druge zmage in sedme točke v prvenstvu.

Brežičani so po Rudarju z 1:0 premagali še enega lanskega prvoligaša, kranjski Triglav. Za zmago je v 88. minuti zadel branilec Blaž Urh. Tudi Brežice pod taktirko Roka Zorka so tako pri dveh zmagah in sedmih točkah, na lestvici pa sta posavska kluba na sredini, Krško na 8. in Brežice na 9. mestu.

V naslednjem krogu bodo Krčani gostili četrtouvrščene Radomlje, Brežičani pa odhajajo na gostovanje k ekipi Brda, ki je še brez točke na zadnjem, 16. mestu v ligi.