Rok Zorko po porazu v Krškem ni več trener Krke

Objavljeno: Ponedeljek, 20.09.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
242269935_2195756553905465_5411882872284680723_n

Rok Zorko

Po nedeljskem porazu v Krškem je Krčan Rok Zorko ponudil odstop z mesta trenerja NK Krka, upravni odbor kluba pa je njegov odstop sprejel.

Ambiciozna novomeška ekipa z mini kolonijo posavskih nogometašev (Tomaž Zakrajšek, Žiga Jurečič, Gašper Koritnik, Andraž Lipec ...) je v 8. krogu 2. SNL gostovala v Krškem in izgubila z 2:1. Krka je v 25. minuti povedla z golom Stevanovića, Krško je izenačilo v zadnji minuti prvega polčasa (Erwin Tiganj), zmago pa je domačinom z golom v 78. minuti zagotovil Ognjen Bubnjević. Krško je z drugo zmago v sezoni in devetimi točkami (a tudi s tekmo manj) skočilo na 11. mesto na lestvici, Krka, za katero je bil to (že) četrti poraz, je s točko več dve mesti višje.
242599744_917839215531009_8167533956272831853_n

Krčani so se veselili druge zmage v sezoni (foto: FB NK Krško).

Na dnu 16-članske drugoligaške lestvice ostajajo Brežice, s katerimi je prav Zorko v lanski sezoni spisal zelo uspešno zgodbo, ki pa se je po prihodu novih investitorjev očitno sesula v prah. Tokrat so s kar 5:0 klonili na gostovanju pri lendavski Nafti. Pred kratkim je vodenje zelo mlade brežiške zasedbe sicer prevzel domačin Iztok Kapušin, saj se Željko Mitraković, ki so ga v brežice pripeljali kot naslednika Roka Zorka, očitno ni obnesel.
242276676_2116546305162534_1769801374355687767_n

Brežičani so visoko izgubili v Lendavi (foto: FB NK Brežice).

V Krškem bo že v sredo na zaostali oz. prestavljeni tekmi 6. kroga gostovala drugouvrščena Gorica, v soboto pa Krčani gostujejo pri velenjskem Rudarju, medtem ko v Brežice prihaja nov neugoden tekmec, tretjeuvrščeni Roltek Dob.