V Brežicah se veselijo obstanka v drugi ligi – v naslednji sezoni drugoligaški posavski derbi

Objavljeno: Nedelja, 26.05.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
61009357_1395915550558950_5081576503129407488_o

V NK Brežice Terme Čatež so s to prvo fotografijo proslavili obstanek v 2. SNL (foto: FB profil NK Brežice 1919).

Nogometaši NK Brežice Terme Čatež so si v zadnjem krogu letošnje sezone 2. SNL z visoko zmago s 5:0 nad Beltinci priborili tako želeni obstanek. Več kot 400 gledalcev na brežiškem stadionu se je na koncu razveselilo razpleta, ki je šel na roko ravno Brežičanom.

Pred tekmo je bilo jasno, da morajo brežiški nogometaši za obstanek premagati ekipo Beltincev, obenem pa mora Ilirija 1911, ki je bila tri točke pred njimi, izgubiti. In ravno to se je zgodilo – Brežičani so s 5:0 zmagali, Ilirijani pa z enakim izidom izgubili na gostovanju pri Nafti iz Lendave, kar je pomenilo, da sta ekipi na koncu sicer točkovno izenačeni (26), a je daljšo potegnil posavski drugoligaš, ki je bil v tej sezoni boljši v obeh medsebojnih dvobojih (4:2). Strelci za Brežice na odločilni tekmi so bili David Božič (13.), Toni Vidović (35. in 76.) ter Luka Duvnjak (45. in 64. minuta). Varovanci trenerja Darka Karapetrovića – igrali so še Jan Račič, Petar Turković, Jakov Karabatić, Robert Drugovič, Vinko Brumen, Marko Zubak, Saša Domić, Jure Babnik, Mihael Mirt, Luka Filip in Matej Mirkac – so tako poskrbeli, da bodo lahko ljubitelji nogometa v naslednji sezoni v 2. SNL spremljali dva posavska kluba in bili priče pravemu posavskemu derbiju, saj bo en od drugoligašev po novem tudi NK Krško, ki je po štirih sezonah izpadel iz prve lige. Brežičani so po 30 odigranih krogih na koncu osvojili 14. mesto med 16 klubi, zmagali so šestkrat, osemkrat remizirali in 16-krat izgubili ter imeli gol razliko 32:52. Prvak druge lige je postal ljubljanski AŠK Bravo in se tako prvič uvrstil med prvoligaše.

Krčani za konec prve lige zmagali

Sobotna tekma v Krškem ni imela posebnega tekmovalnega naboja, saj je bilo že pred tem jasno, da se po štirih letih v drugo ligo seli Krško, za obstanek med prvoligaši pa se bo z drugim iz 2. SNL v začetku junija merila Gorica. Posavsko-primorski obračun so odločneje začeli Novogoričani, ki so povedli v deseti minuti, ko je po podaji Leona Mariniča z leve strani Adis Hodžić zadel iz bližine. Potem pa so bili živahnejši Krčani, ki so si priigrali nekaj polpriložnosti, velja pa omeniti tudi strel Anteja Kordića iz 15. minute, ko je žogo poslal čez gol. So pa gostitelji izenačili v 29. minuti, ko je po podaji Daliborja Volaša iz bližine zadel Luka Vekić.

V uvodu drugega polčasa sta obe ekipi prišli do nekaj nevarnih strelov, med njimi Adel Halilović v 54. minuti s prostega strela, Basholli Kosovar v 55. in Marinič, ki je v isti minuti zadel vratnico. Na drugi strani je dvakrat neuspešno poskusil Volaš, enkrat pa Vekić (60. minuta).

V 66. minuti je do novega strela v kazenskem prostoru prišel Volaš, izkazal pa se je Uroš Likar. že minuto pozneje po kotu z leve Sandija Ogrinca pa je z glavo zadel Mario Cetina. A vodstvo je trajalo le minuto, saj je v 68. minuti Gorica izenačila, strelec je bil znova Hodžić s strelom iz bližine malce z desne strani. Podajalec je bil debitant Goran Trivunović.

V 77. minuti je do strela pri Gorici prišel Halilović, a žogo poslal mimo vrat, v 84. minuti pa je bilo nekoliko vroče tudi po Trivunovićevem prodoru in strelu. V 88. minuti pa je nekaj veselja domačim navijačem prinesel Kordić, ki je z roba kazenskega prostora zadel za 3:2. Žoga je na poti proti mreži zadela še enega gostujočih nogometašev.

Izkazalo se je, da je bila Gorica v tej sezoni za Krčane, ki jih je v zadnji tretjini prvenstva vodil Andrej Panadić, nasprotnik po meri, saj so jo od skupno petih zmag v sezoni (še devet remijev in 22 porazov) premagali trikrat. Krško je na koncu zasedlo zadnje, 10. mesto, osvojilo je 24 točk, z gol razliko 29:65. Državni prvak je postal NK Maribor.

Krško - Gorica 3:2 (1:1)

Stadion Matije Gubca, 150 gledalcev, sodniki: Matković, Kordež in Perger.
Strelci: 0:1 Hodžić (10.), 1:1 Vekić (29.), 2:1 Cetina (67.), 2:2 Hodžić (68.), 3:2 Kordić (88.).
Krško: Zalokar, Štefulj, Cetina, Zakrajšek, Florjanc (od 46. Majić), Sokler (od 62. Jandrek), Ogrinec (od 78. Kovačič), Kordić, Volarič, Vekić, Volaš.
Gorica: Likar, A. Marinič, Jogan, Oršolić, Hodžić, Matić, Jermol, Halilović, L. Marinič (od 61. Trivunović), Leban (od 74. Vodopivec Cvijanović), Gulič (od 46. Kosovar).
Rumeni kartoni: Štefulj, Volarič; L. Marinič, Oršolić, Halilović.