Časopis za pokrajino Posavje
27.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Zapleti pri vstopu v dvorano Športnega doma Sevnica?

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Nogomet
Zapleti pri vstopu v dvorano Športnega doma Sevnica? V letošnjem januarju je začel z velikimi pričakovanji in z optimizmom delovati NK Sevnica. Verjeli so, da bodo do poletja člani vseh selekcij lahko trenirali na travnatem nogometnem igrišču, v jeseni pa so že nameravali začeti s tekmovanji v Medobčinski nogometni zvezi Celje.

Kaj od tega se je uresničilo? Z rednimi tedenskimi treningi je začela selekcija najmlajših v skupini U8. V zimskem času potekajo redni tedenski treningi v dvorani športnega doma pri sevniškem bazenu, kamor pa je bil že dvakrat preprečen vstop sekretarju NK Sevnica, ki je želel spremljati potek treninga. Prvič je bil zavrnjen na vhodu zaradi neprimerne obutve, drugič pa bi lahko spremljal trening, obut v športne copate, samo z balkona športnega doma. Za pojasnilo tovrstnega ravnanje je prosil Zavod KŠTM Sevnica, ki je upravljalec tega športnega objekta. »Vstop v športni dom na treninge za mlajše dečke NK Sevnica ni bil fizično nikoli preprečen niti tajniku omenjenega kluba, niti vadečim. Pred začetkom uporabe objektov je vsakemu uporabniku dan v vednost hišni red, katerega se morajo držati in ga spoštovati. Ker se ta s strani NK Sevnica ni spoštoval (v dvorano športnega doma se je prihajalo v čevljih; tako tajnik NK Sevnica, kot tudi starši), so bili najmanj dvakrat opozorjeni in pozvani k spoštovanju dogovorjenega. Istočasno so bili opozorjeni, da v primeru, da se dogovorjenega ne bodo držali, bo KŠTM, kot upravitelj objekta, primoran prepovedati jim vstop v dvorano. Kar pa se vse do danes ni zgodilo. Ta opozorila so bila dana tako s strani zaposlenih v KŠTM, kot s strani pogodbenega partnerja, ki je pooblaščen za dežurstvo in skrb nad tem objektom (spoštovanje hišnega reda, pregled čistoče, urejenosti, ipd.). Pravila so jasna in enaka za vse uporabnike. Narejena so z namenom dobrega gospodarjenja z objekti, z namenom, da se objekt ne bi uničeval namerno in da bo služil vsem uporabnikom v enako zadovoljstvo in za daljše obdobje,« je bila v svojem odgovoru jasna direktorica KŠTM Mojca Pernovšek. Ta nova pravila, ki so začela veljati v letošnji jeseni, veljajo samo v Športnem domu Sevnica; v športni dvorani na Senovem, v Radečah, v Leskovcu pri Krškem ... starši prihajajo na treninge in gledajo otroke pri vadbi brez težav - nihče (niti skrbnik športnega objekta niti zaposlena oseba po pogodbi) ne kontrolira pri vhodu, v kaj je kdo obut in jih tudi zaradi neprimerne obutve ne odslovijo oz. napotijo, naj si ogledajo vadbo, če želijo, s tribune, kot je to doslej že nekajkrat naredila Estera Savič Bizjak. Eden izmed staršev je bil nad takšnim »novim« pravilom, ki je obešen na zadnjem vhodu v športni dom (pri sevniškem bazenu), neprijetno presenečen; dejal je: »Dobro, če bi res hodili po otroke v zelo umazanih in mokrih obuvalih, bi morda še razumel, tako pa razmišljam, kdo stoji za vsem tem. Gre morda komu v nos, da naši otroci trenirajo v popoldanskem času nogomet?«S. R.

« Nazaj na seznam