25.10.2021

Zmagi za posavska drugoligaša

Objavljeno: Ponedeljek, 03.05.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
180412674_5403294319742445_2037655073751651410_n

Brežiški nogometaši so se na tekmi proti Rudarju veselili kar štirikrat (foto: FB).

17. krog 2. SNL je v ligi za prvaka in ligi za obstanek prinesel zmagi obema posavskima kluboma - NK Brežice Terme Čatež je doma visoko s 4:0 nadigral Rudar Velenje, NK Krško pa je v gosteh premagal ajdovsko Primorje z 2:1.

Beciri junak Brežic, ki se bodo, kot kaže, borile celo za uvrstitev v dodatne kvalifikacije za 1. ligo

Nogometaši Brežic so očitno ujeli pravo formo, saj so zmagali še drugič zapored. Na brežiškem stadionu je padel velenjski Rudar, kar trikrat je v polno meril Berat Beciri (27., 49. in 63. minuta), zadel je tudi Gaber Petric (32. minuta), ki je bil uspešen že na četrti zaporedni tekmi. Brežičani so prikazali zelo všečno predstavo, kar jim daje upanje tudi še za naslednje tekme, ki bodo ključne v boju za najvišja mesta na lestvici. S 34 točkami so na 4. mestu le še eno točko oddaljeni od 2. mesta, ki ga trenutno drži Krka Novo mesto, s katero se bodo pomerili že v sredo, ko bo na sporedu 18. krog. 1. mesto, ki je tako rekoč že oddano Kalcerju Radomlje, pomeni neposredno uvrstitev v 1. SNL, 2. mesto pa prinaša dodatne kvalifikacije za uvrstitev med prvoligaško elito. Poleg Krke ima 35 točk tudi Roltek Dob, s katerim se bodo Brežičani doma pomerili v soboto. Brežicam nevarno pretita še Nafta Lendava (31 točk) in Vitanest Bilje (30 točk). V zadnjih petih krogih se torej obeta hud boj med omenjenimi klubi.
brezice_krsko_2_snl (12)

Krški nogometaši so v Ajdovščini v samih izdihljajih tekme dosegli pomembno zmago v ligi za obstanek (foto: arhiv PO).

Krško do zmage v 92. minuti

Če jih je v prejšnjem krogu na tekmi proti Šmartnemu pokopal gol v 92. minuti, pa je bil za nogometaše Krškega minuli vikend razplet ravno obraten. Na gostovanju v Ajdovščini so po zaostanku preobrnili izid in na koncu zmagoviti zadetek prav tako dosegli v 2. minuti sodnikovega dodatka v 2. polčasu. Krški junak je bil Josip Krznarić, pod prvi gol pa se je v 74. minuti podpisal Sebastian Lesjak. Krško v ligi za obstanek zaseda 2. mesto oz. na skupni lestvici 10. Ima 21 točk, toliko kot tudi Jadran Dekani, ki je zaradi boljše gol razlike mesto pred njim. Krčani imajo v sredo priložnost, da si z novo zmago tako rekoč že zagotovijo igranje v 2. SNL tudi v prihodnji sezoni, saj bodo njihov nasprotnik zadnjeuvrščena Brda, nato pa konec tedna odhajajo na gostovanje k ptujski Dravi.