Društvo prijateljev mladine bo še naprej vodila Nevenka Vahtar
Objavljeno:
Torek, 31.03.2026 Rubrika:
NOVICE Redakcija

Na občnem zboru so sklenili, da ...
Društvo prijateljev mladine (DPM) Radeče je na marčevskem volilnem občnem zboru potrdilo novo vodstvo, v katerem pa ni prišlo do menjave, saj so vodenje društva za vsaj še en mandat zaupali zanesljivi in odgovorni
Nevenki Vahtar.
»Kot vsa društva v Radečah se tudi mi spopadamo z majhnim številom članstva, tako da bomo veseli, če se nam bo še kdo pridružil. Veseli bomo mladostnih in svežih idej,« pove Nevenka Vahtar in nato predstavi opravljene naloge v lanskem letu.

... Nevenka Vahtar ostaja na čelu DPM Radeče.
»Prve aktivnosti v letu so običajno povezane s pripravo na otroško maškarado. To pomeni razdelitev delovnih nalog, iskanje animatorja, zbiranje donatorskih sredstev, priprava srečelova, rezervacija dvorane PORP, ki jo tudi okrasimo, urejanje dokumentacije pri upravni enoti. K sodelovanju povabimo radeško godbo na pihala in mažorete ter PGD Radeče. V juniju se pridružimo s svojimi Igrarijami na dnevih splavarjenja v Radečah, v poletnih mesecih z Igrarijami sodelujemo tudi na radeškem bazenu. V zaključku leta postavimo stojnico ob tradicionalnem prižigu lučk in povabimo na ogled igrice s prihodom dedka Mraza,« predstavi razgiban program dela in nove načrte. Ta je povezan s sodelovanjem z osnovno šolo na otroški olimpijadi in z izdelavo voščil za starejše od 80 let.
DPM Radeče deluje že več kot sedem desetletij.
S. R.