Mag. Nataša Avšič Bogovič izvoljena za podpredsednico Državnega zbora
Objavljeno:
Torek, 12.05.2026 Rubrika:
NOVICE Sporočilo

Mag. Nataša Avšič Bogovič
Poslanke in poslanci Državnega zbora so mag.
Natašo Avšič Bogovič na 6. izredni seji, ki je potekala v ponedeljek, 11. 5. 2026, izvolili za
podpredsednico Državnega zbora.Ob izvolitvi je Avšič Bogovič poudarila, da funkcijo razume predvsem kot veliko odgovornost ter zavezo spoštovanju institucije parlamenta in demokratičnega dialoga.
»Državni zbor mora ostati prostor argumentirane razprave, spoštljive komunikacije in odgovorne politike. Funkcijo podpredsednice bom opravljala strokovno, transparentno ter z mislijo na ljudi in njihovo zaupanje v institucije države,« je dejala po izvolitvi.
Mag. Nataša Avšič Bogovič je magistrica ekonomskih znanosti, poslanka Državnega zbora drugi mandat, v preteklem mandatu pa je med drugim vodila največjo poslansko skupino v zgodovini samostojne Slovenije ter predsedovala odboru za infrastrukturo, okolje in prostor.
Skozi svoje politično delo se zavzema za dostopno in kakovostno javno zdravstvo, močno javno šolstvo, razvoj infrastrukture, integriteto javnega sektorja ter učinkovito in pravično državo.
Ob izvolitvi se je zahvalila poslankam in poslancem za izkazano zaupanje ter poudarila, da bo funkcijo opravljala povezovalno, spoštljivo ter v dobro vseh državljank in državljanov.
Vir: Gibanje Svoboda Brežice