Časopis za pokrajino Posavje
21.05.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Pijana Gora: Od obljub k dejanjem

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: NOVICE
Pijana Gora: Od obljub k dejanjem Lani smo poročali o nevzdrževanju ceste do vasi Pijana Gora, na kar nas je opozorila domačinka Bojana Lekše, tokrat pa sporoča, da so se stvari v tem času premaknile na bolje. „V primerjavi z lanskim člankom naj letos v prvi vrsti pohvalim KS Raka in Veliki Trn za zimsko vzdrževanje cest iz Pijane Gore do Rake in Ravni ter predsednika KS Raka Silva Krošlja, ker je začel z uresničevanjem obljub o asfaltiranju ceste z Rake do Pijane Gore oziroma do kmetije Žabkarjevih z Ardra pri Raki," je zapisala.

V četrtek, 24. marca, je bilo položenih 600 metrov asfalta, kar je stalo približno 50.000 evrov, asfaltirati je potrebno še približno 400 metrov poti z raške strani in 900 metrov s strani KS Veliki Trn, da bo stekla asfaltirana cestna povezava iz Pijane Gore do Rake.

„S predsednikom KS Veliki Trn Francem Lekšetom nisem uspela govoriti, tako da ne vem, kakšen je plan glede ureditve ceste za letos oziroma v prihodnje. Čez vas je že položenih 300 metrov asfalta, kar je gotovo pridobitev za nas, vendar žal to ne reši problem dostopa do mestnih središč pozimi in ob hudih nalivih," pravi Lekšetova.

„Ob tej priložnosti naj odgovorim še na lanske očitke s strani KS Veliki Trn glede obnove vodovoda, ki je bil res pred leti obnovljen, in napeljave javne razsvetljave, pri kateri se je pa malo zataknilo, in se vsa zadeva vleče že par let, tako da luči vse do danes še niso zagorele. Čeprav sem lanskega februarja izpostavila problem vzdrževanja cest in ne vodovoda ter javne razsvetljave," zaključuje Lekšetova. P. P.

« Nazaj na seznam