Prireditev ob svetovnem dnevu Zemlje – vsak en korak za čisto okolje
Objavljeno:
Četrtek, 23.04.2026 Rubrika:
NOVICE Sporočilo

Otroci so nastopili s plesnimi točkami na odru.
Sektor komunale družbe Kostak je ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila 2026, organiziral
prireditev v sodelovanju z vrtci in osnovnimi šolami iz mestne občine Krško in občine Kostanjevica na Krki. V bližini stadiona Matije Gubca v Krškem je bilo med 9. in 12. uro živahno, saj se je prireditve udeležilo
več kot 400 otrok. Vse prisotne so pozdravili direktor Sektorja komunale
Gregor Klemenčič, nacionalni koordinator programa Ekošola mag.
Gregor Cerar, župan mestne občine Krško
Janez Kerin in župan Občine Kostanjevica na Krki
Robert Zagorc.
Otroci iz okoliških šol so se
predstavili na stojnicah, izmenjevali knjige in igrače ter nastopili s plesnimi točkami na odru. Učenci druge triade so se
urili v znanju s področja voda, odpadnih voda in ravnanja z odpadki na Eko kvizu. Učenci prve triade pa so se preizkusili v
kombinaciji športnih iger in ločevanju odpadkov. Izjemno veliko zanimanja je požela r
etro modna revija na temo mode naših staršev, kjer so otroci predstavili oblačila svojih staršev iz njihove mladosti, ob tem pa zaupali tudi zanimive zgodbe. Najmlajše sta z delavnicami navdušila animatorka
Maja Jovanović in
maskota bober Bor.

Izjemno veliko zanimanja je požela retro modna revija.
Velika zahvala je namenjena učiteljicam in učiteljem ter vzgojiteljicam in vzgojiteljem, da so otroke pripeljali in se aktivno vključevali v vse aktivnosti. Predvsem, da skrbijo za ozaveščanje najmlajših o trajnosti in okolju. Kar je v uvodnem pozdravu poudaril tudi direktor Sektorja komunale družbe Kostak Gregor Klemenčič: "Izjemno sem ponosen, da kot direktor komunale vidim pozitiven odnos do okolja ter da se zavedamo naše skupne odgovornosti skrbeti za čisto okolje in ne nazadnje za skupno prihodnost. Želim si, da s tovrstno prireditvijo nadaljujemo tudi v prihodnje."
Nacionalni koordinator programa Ekošola mag. Gregor Cerar pa je pohvalil vključenost šol v občini v program Ekošola ter izrazil pohvale ob izvedbi prireditve ter tudi željo, da tovrstna prireditev postane tradicionalna.

Direktor Sektorja komunale družbe Kostak Gregor Klemenčič
V družbi Kostak se zavedajo, da lahko skupaj ustvarijo bolj zeleno in prijazno okolje za vse generacije. Družbena odgovornost, sodelovanje z okoljem in varovanje narave so osnovne vrednote, zato si z izvajanjem različnih projektov prizadevajo za skupno dobro vseh v lokalni skupnosti.
Kot je poudaril župan Mestne občine Krško Janez Kerin, letošnje geslo spodbuja k razmisleku o moči vsakega posameznika in skupnosti pri ustvarjanju čistega okolja. Še posebej se je zahvalil zaposlenim Sektorja komunale za skrb za čisto okolje.
Pomenu čistega okolja ter skrbi zanj se je v nagovoru pridružil tudi župan Občine Kostanjevica na Krki Robert Zagorc. Poudaril je uspešno sodelovanje med občino in družbo Kostak ter naglasil, da je za čisto okolje treba skrbeti vsak dan, da je Zemlja naš skupni dom in da je od vseh nas odvisno, kakšna bo njena prihodnost.

Nacionalni koordinator programa Ekošola mag. Gregor Cerar
Za ozaveščanje o okolju skozi igro sta poskrbela tudi animatorka Maja Jovanović in maskota bober Bor.
V družbi Kostak v sklopu projekta
Vsak en korak izvajajo številne okoljevarstvene aktivnosti v obliki delavnic in predavanj o oskrbi s pitno vodo, o odpadnih vodah ter o ločevanju odpadkov in varovanju okolja. Aktivnosti potekajo v vrtcih in osnovnih šolah, s čimer prispevajo, da bodo mladi še bolj odgovorni do okolja.

Učenci prve triade so se preizkusili v kombinaciji športnih iger in ločevanju odpadkov.
Tudi zaposleni v družbi Kostak so v marcu izvedli čistilno akcijo na več lokacijah po mestni občini Krško. Skupaj so zbrali
več kot 500 kilogramov odpadkov.
Hvala vsem, ki skupaj z družbo Kostak skrbite za lepše okolje.
Vir: Odnosi z javnostmi družbe Kostak
Foto: Peter Preskar in družba Kostak