Časopis za pokrajino Posavje
19.04.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

V Ločah pri Dobovi z baklami pričakali novo gasilsko vozilo

Objavljeno: Sreda, 11.03.2026    Rubrika: NOVICE Redakcija
DSC_8605-3

Prihod novega vozila GVM-1 so pospremili z baklami.

Pred začetkom 99. občnega zbora PGD Loče pri Dobovi so minulo soboto pred tamkajšnjim gasilskim in godbenim domom pričakali novo gasilsko vozilo za prevoz moštva GVM-1.

Predsednica društva Alja Kežman je po prihodu vozila, ki so ga pričakali z baklami in ob glasbeni spremljavi GPO Loče pri Dobovi, lepemu številu zbranih dejala, da so po 26 letih znova priča veliki pridobitvi za njihovo gasilsko društvo. Navedla je nekaj podrobnosti glede vozila. Le-to je znamke Ford Transit, dobavilo ga je podjetje Avtomarket Rebernik, nadgradnjo vozila z vso pripadajočo opremo in zunanjo poslikavo pa so izvedli v podjetju Webo. Vrednost vozila z nadgradnjo je skoraj 45 tisoč evrov, 40 % zneska je zagotovilo PGD Loče, 60 % pa Občina Brežice in Gasilska zveza Brežice.
 
DSC_8622

Predsednik GZ Brežice Benjamin Kodrič in poveljnik PGD Loče pri Dobovi Rok Kežman ob novem vozilu


Predsednik GZ Brežice Benjamin Kodrič je ob tem povedal, da so na zvezi veseli, da so lahko izpeljali nabavo tega vozila, tudi zaradi tega, ker so še za dve leti podaljšali dolgoročni plan nabave gasilskih vozil, da je prišlo na vrsto tudi PGD Loče. Kot je še omenil, se dolgoročni plan nabave, ki je bil sprejet pred 25 leti, s tem zaključuje, v aprilu pričakujejo še novo vozilo za PGD Pišece, nato pa bo začel veljati že nov dolgoročni plan opremljanja 2027–2054, ki ga bodo predvidoma sprejeli na petkovi 71. skupščini GZ Brežice. Vsem je zaželel veliko varnih kilometrov z novim vozilom ter da bi ga uporabljali predvsem za usposabljanja, prevoze na prireditve in tekmovanja.

Nekaj besed je spregovoril tudi župan Občine Brežice Ivan Molan, ki je prav tako izrazil veselje, da so uspeli zaključiti in tako rekoč 100-odstotno realizirati dolgoročni plan nabave in opremljanja gasilskih društev. »Ni ga bilo lahko izpeljati, saj so bila na začetku tega tisočletja, ko se je plan sestavljal, vozila bistveno cenejša in manj zahtevna ter takrat še ni bilo potrebnih toliko sredstev, a smo v vseh teh letih uspeli v proračunu zagotoviti vsa sredstva,« je poudaril in dodal, da bodo po nedavnem sprejemu proračuna za leto 2026 tudi lahko že nakazali denar PGD Loče, pri čemer je omenil, da zadnja leta društvom za lažje sofinanciranje občina doda še tisoč evrov, tako da bo delež društva za novo vozilo na koncu še nekoliko manjši kot 40 %.
 
DSC_8638-1

Po prevzemu novega vozila so opravili še letošnji občni zbor društva.


Sledila je slovesna predaja ključev novega vozila, ki sta jo opravila predsednik GZ Brežice Kodrič in poveljnik PGD Loče Rok Kežman, ki je z vklopom modrih luči in sirene nato tudi simbolično ’krstil’ novo pridobitev. Voznika oz. strojnika v ločkem gasilskem društvu sta sicer Sašo Frigelj in Marko Šintič.

Ob tej priložnosti so se v društvu zahvalili občini, gasilski zvezi, vsem donatorjem pa tudi gasilkam in gasilcem, vaščanom ter vsem ostalim, ki so ali še bodo finančno ali kakorkoli drugače prispevali svoj delež k nabavi novega vozila.

Po uradnem prevzemu in ogledu novega vozila so se navzoči prestavili v prostore doma, kjer so nadaljevali z letošnjim občnim zborom, ki je bil na nek način tudi že predpriprava na častitljivi društveni jubilej v naslednjem letu, ko bodo v PGD Loče obeležili 100 let delovanja.

R. R.

#povezujemoposavje
« Nazaj na seznam