Časopis za pokrajino Posavje
27.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

V Sevnici podpisano pismo o nameri gradnje doma za starejše

Objavljeno: Sreda, 18.02.2026    Rubrika: NOVICE Redakcija
_DSC0692

V sejni sobi sevniške občinske stavbe je potekal podpis pisma o nameri gradnje novega doma za starejše v Sevnici.

V okviru včerajšnjega obiska Vlade Republike Slovenije v Posavju je v sejni sobi občinske stavbe v Sevnici potekal podpis namere o gradnji novega doma za starejše na območju, ki ga domačini imenujejo Hrasti.

Pismo so podpisali podžupan Janez Kukec, državni sekretar na Ministrstvu za solidarno prihodnost dr. Luka Omladič in direktorica Doma upokojencev in oskrbovancev Impoljca Darja Cizelj v prisotnosti vodje oddelka za družbene dejavnosti na Občini Sevnica Mojce Sešlar, vodje Doma upokojencev Sevnica Mojce Kokove ter pomočnice direktorice za pravne zadeve in investicije DUO Impoljca Aleksandre Jelače. Pred podpisom so podpisniki predstavili pomen gradnje, ki pomeni korak naprej pri zagotavljanju ustrezne bivanjske infrastrukture za starejše, ki se odločijo za bivanje v institucionalni ustanovi, ter korake, ki bodo sledili.

_DSC0688

Prisotne pri podpisu so bile (od leve proti desni): vodja oddelka za družbene dejavnosti na Občini Sevnica Mojca Sešlar, vodja Doma upokojencev Sevnica Mojca Kokove ter pomočnica direktorice za pravne zadeve in investicije DUO Impoljca Aleksandra Jelača.

»Danes je zelo pomemben dan tako za Občino Sevnica kot za Ministrstvo za solidarno prihodnost. Danes smo pisno in z žigom potrdili trdno namero oziroma odločitev, da se bo v Sevnici začela gradnja novega doma za starejše. To je nujno, kajti sedanji dom, ki je sicer odlično vzdrževan, je bil zgrajen v 70. letih 20. stoletja in ne ustreza več sodobnim bivanjskim pogojem. Država bo sofinancirala gradnjo doma za okoli 120 uporabnic in uporabnikov, medtem ko bo sedanji dom upokojencev obdržal svoj temeljni namen – še naprej bo služil starejšim z novimi oblikami medgeneracijskega sobivanja. Že v letošnjem letu bomo na ministrstvu začeli z arhitekturnim natečajem za nov dom, temeljni kamen bi lahko položili, če bodo izpolnjeni vsi pogoji, prihodnje leto,« je povedal državni sekretar na Ministrstvu za solidarno prihodnost dr. Luka Omladič ter izpostavil vlogo kadrov, kajti »če imamo zidove, a nimamo ljudi, nam to bore malo pomaga. Lokalne skupnosti se tega vedno bolj zavedajo, da je treba poleg delovnih mest zagotoviti tudi stanovanja za zaposlene«. Omenil je še, da bi moral državni proračun letno nameniti okoli 40 milijonov evrov za obnovo domov za starejše.

Direktorica DUO Impoljca Darja Cizelj je izrazila zadovoljstvo, da bo prišlo do realizacije, kajti bivalni pogoji za oskrbovanke in oskrbovance ter za strokovno delo v domu upokojencev v središču Sevnice so zahtevni, zato je novogradnja težko pričakovana: »Novogradnja pomeni zagotovitev ustreznih bivalnih pogojev za naše stanovalke in stanovalce kot za strokovno delo. Obstoječa stavba bi bila preurejena v dnevni center za starejše, del bi bil lahko namejen bivanju odraslih oseb s posebnimi potrebami.«

»Dom upokojencev in oskrbovancev Impoljca je že izdelal idejno zasnovo. Občina Sevnica je izdelala občinski podrobni prostorski načrt, ki opredeljuje območje gradnje,« je povedal podžupan Janez Kukec.

S. R.

#povezujemoposavje

 
« Nazaj na seznam