Časopis za pokrajino Posavje
11.07.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Zapora zaradi sanacije skale Beli pesek podaljšana do 1. marca 2025

Objavljeno: Ponedeljek, 20.01.2025    Rubrika: NOVICE Redakcija
20241219_080755

Sanacija odseka je zelo zahtevna

Mestna občina Krško obvešča, da bo zaradi zahtevne sanacije skale Beli pesek ob lokalni cesti na Bohor (Senovo–Dovško–Jablance–Plešivec) cestna zapora podaljšana do 1. marca 2025.

20241224_090025
Sanacija, ki se je začela septembra 2024 v sodelovanju z družbo Slovenski državni gozdovi, d. o. o., zajema urejanje 90-metrskega odseka. Cilj investicije je povečanje prometne varnosti na območju, kjer so previsne in razpokane skale do višine 20 metrov predstavljale resno nevarnost za udeležence v prometu. Projekt vključuje tehnično zahtevne posege, kot so izdelava dveh etaž z urejenim odvodnjavanjem, namestitev zaščitnih pregrad in stabilizacija skalnih površin. Takšna rešitev bo dolgoročno preprečila padanje skal na cesto in bistveno izboljšala varnost na tem odseku.

Podaljšanje zapore - grafično

Prikaz zapore na grafiki

Gre za zahteven projekt, tako s tehničnega kot administrativnega vidika, saj so bila za izvedbo projekta potrebna številna dovoljenja in soglasja, specifična pa je tudi tehnologija izvedbe del. Celotna vrednost investicije znaša 110.000 evrov z vključenim DDV, sredstva pa so delno zagotovljena s sofinanciranjem družbe Slovenski državni gozdovi, d. o. o.

Mestna občina Krško se zahvaljuje prebivalcem in uporabnikom ceste za razumevanje ter potrpežljivost med izvedbo del.

Vir in foto: Mestna občina Krško
« Nazaj na seznam