Časopis za pokrajino Posavje
23.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Že 16. svečana podelitev diplomskih listin na Grmu Novo mesto

Objavljeno: Torek, 23.06.2026    Rubrika: NOVICE Sporočilo
IMG_8623-diplomanti

Letošnja generacija diplomantov

V četrtek, 18. junija, so na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma izvedli že 16. svečano podelitev diplom diplomantom Višje strokovne šole ob 25-letnici Višje strokovne šole in 140-letnici Grma Novo mesto. 

Zbrane so nagovorili direktorica Grma Novo mesto mag. Mojca Špec Potočar, ravnateljica Višje strokovne šole dr. Mateja Colarič Bajc in direktor Centra RS za poklicno izobraževanje mag. Gregor Mohorčič. Diplomske listine, ki sta jih podeljevali ravnateljica dr. Mateja Colarič Bajc in direktorica mag. Mojca Špec Potočar, je prejelo 30 diplomantov, med njimi tudi pet diplomantk iz Posavja.
IMG_8631-posebna pohvala diplomantom

Prejemniki posebnih priznanj z ravnateljico


Ob tem dogodku je ravnateljica diplomantom podelila tudi posebna priznanja. Priznanja za najvišjo doseženo povprečno oceno v posameznih programih so prejeli: inženirka kmetijstva in krajine Sara Šepic, inženir naravovarstva Jure Kristan in organizatorka poslovanja v gostinstvu in turizmu Nastja Starič, ki je bila absolutna zmagovalka. Priznanji za aktiven prispevek pri razvoju internacionalizacije Višje strokovne šole sta prejela študenta iz Srbije Ana Petrović in Jovan Lalatović, ki sta kljub začetnim jezikovnim in kulturnim oviram uspešno zaključila študij in diplomirala. Posebno priznanje ravnateljice ob 25-letnici šole je prejela povezovalka programa, referentka Irma Svetec Hudoklin, in sicer za svoje 25-letno predano delo v referatu Višje strokovne šole. V imenu vseh diplomantov se je zahvalila diplomantka Monika Ogorevc. Za glasbeno popestritev so poskrbeli iz Glasbene šole Marjana Kozine Novo mesto in predavatelj dr. Sebastjan Repnik.

Uradnemu delu je sledilo prijetno neformalno druženje v avli Višje strokovne šole. Okusne prigrizke so pripravili v šolski kuhinji, študenti gostinstva in turizma pa so z mentorjem Francijem Mežičem s strokovno strežbo poskrbeli, da je druženje potekalo v prijetnem in sproščenem vzdušju. Čestitke in srečno vsem slavljencem!

Vir: Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma
« Nazaj na seznam