Na Senušah hvaležni za več posluha pri investicijah
Objavljeno:
Ponedeljek, 22.06.2026 Rubrika:
NOVICE Redakcija

Nagrajenca Stanko Mavsar (v imenu PGD Senuše) in Marjan Dimc s predsednikom KS Damjanom Pavlinom in podžupanjo Mojco Kranjec Križan
Krajevni praznik, posvečen
spominu na vrnitev izgnancev na svoje domove po drugi svetovni vojni, sicer pa namenjen predvsem druženju, povezovanju in sodelovanju krajanov, so minulo obeležili tudi
na Senušah.Predsednik sveta KS v iztekajočem se mandatu
Damjan Pavlin je naštel prireditve, ki so jih izvedli v prvi polovici leta – pustno rajanje s koranti, praznovanje materinskega dne, velikonočni pohod, tradicionalno čistilno akcijo po vaseh krajevne skupnosti in turnir v odbojki na mivki, ki ga pripravljajo zopet v sredo, 24. junija, ob 18. uri v Parku za druženje in rekreacijo na Senušah. »Vsi ti dogodki so bili med krajani zelo lepo sprejeti, kar se je pokazalo predvsem v odlični udeležbi. Tudi v prihodnje bomo nadaljevali v tej smeri in že načrtujemo vaške piknike po posameznih vaseh, kjer bo za takšne dogodke izkazan interes krajanov,« je povedal Pavlin.

Damjan Pavlin
Hvaležni za več občinskega posluha
Sicer pa so v KS Senuše, z nekaj več kot 500 prebivalci eni manjših v občini, v letošnjem letu v okviru participativnega proračuna zamenjali
lovilno ograjo na malonogometnem igrišču pri gasilskem domu, še naprej pa si prizadevajo pridobiti
dovoljenje za izgradnjo nezahtevnega objekta, kar bo s sprejetjem novega občinskega prostorskega načrta tudi izvedljivo. Letos je predvidena tudi
rekonstrukcija dela ceste v dolžini 300 metrov v Brezovski Gori. Po zagotovilih Mestne občine Krško, je nadaljeval Pavlin, se bo v letu 2027 pričela tudi
izgradnja pločnikov na Rimšu, kjer je vsa potrebna dokumentacija že urejena. »Ob tem pa upam, da bodo tudi krajani vasi Brezje bolj resno pristopili k projektu
izgradnje pločnika v Brezju ter podali potrebna soglasja, ki so nujna za začetek del,« je še dodal ter se zahvalil županu Mestne občine Krško
Janezu Kerinu in Oddelku za gospodarsko infrastrukturo Mestne občine Krško »za večji posluh pri investicijah v naši krajevni skupnosti ter za izpolnitev dane obljube, da bo tudi KS Senuše deležna večje podpore Mestne občine Krško«. Spomnil je še, da se izteka štiriletni mandat svetu KS Senuše. »V tem obdobju smo izvedli kar nekaj pomembnih projektov – nekateri so vidni na prvi pogled, drugi manj, a so prav tako pomembni za razvoj naše skupnosti,« je dejal in se zahvalil krajevnim svetnikom za podporo, sodelovanje in konstruktivno delo ter
krajanom KS Senuše za podporo, sodelovanje in pripravljenost pomagati.

Gasilski podmladek na prireditvi
Pločniki bodo še na Rimšu in Brezju
Mestno občino Krško je zastopala podžupanja
Mojca Kranjec Križan in povedala, da je občina v lanskem letu zaključila
prvo fazo izgradnje pločnikov na Senušah, pri čemer je bilo zgrajenih
118 metrov pločnika na relaciji Straža pri Raki–Senuše ter dodatnih 87 metrov na relaciji Leskovec–Senuše–Veliki Trn. V prihodnje načrtujejo nadaljevanje projekta oz.
že omenjena pločnika v dolžini 515 metrov na odseku Rimš ter 671 metrov na odseku Brezje. Poudarila je še, da si Mestna občina Krško prizadeva, da so »občinska sredstva enakomerno razporejena med vse krajevne skupnosti in mestne četrti, z jasnim ciljem uravnoteženega razvoja celotnega območja občine«. Posebno mesto v vsaki krajevni skupnosti imajo tudi ljudje in številna društva, ki gradijo vsako skupnost, je še povedala podžupanja, pri čemer je izpostavila
Prostovoljno gasilsko društvo Senuše, katerega častitljivih 70 let delovanja so obeležili v nadaljevanju.
Pavlin je na kratki slovesnosti, ki jo je povezovala
Doroteja Jazbec, podelil še
dve priznanji. Plaket je ob omenjenem jubileju prejelo
PGD Senuše oz. v njegovem imenu predsednik
Stanko Mavsar, zahvalno plaketo pa krajan
Marjan Dimc za delo v krajevni skupnosti.
P. P.