11 medalj za krške šahiste, med njimi s štirimi zlatimi blestela Ružičeva

Objavljeno: Četrtek, 14.10.2021    Rubrika: Ostali športi Redakcija
sahovski klub triglav  - DP (1)

Levo: zmagovit šahovski dvojec Pika Božič in Pia Marie Ružić

Med 8. in 10. oktobrom je na Otočcu potekalo državno šahovsko prvenstvo v hitropoteznem in pospešenem šahu v kategoriji šahistk in šahistov U20 in U16 ter posamezno prvenstvo za mladinke, mladince, kadetinje in kadete. Šahistke in šashisti Šahovskega kluba Triglav Krško so tako rekoč "pometli" z vso konkurenco, saj so osvojili skupno kar 11 odličij, od tega Pia Marie Ružič štiri zlate medalje.

sahovski klub triglav  - DP (5)
V kategoriji mladinke U20 sta tako v pospešenem kot hitropoteznem šahu ekipno Pia Marie Ružič in Pika Radej osvojili dve prvi mesti. Pia Marie Ružič je prvi mesti med mladinkami osvojila tudi v posamični konkurenci tako v pospešenem kot hitropoteznem šahu, Pika Radej pa je v hitropoteznem šahiranju v kategoriji U16 posamično osvojila 3. mesto. 3. mesto ekipno v pospešenem šahu ekipno so osvojili krški kadeti v kategoriji U16 v postavi: Filip Radej, Bruno Glas, Kristjan Kodrič Plevnik in Borut Jan Ružič, ekipa kadetov U16 v hitropoteznem šahu pa 2. mesto v postavi: Kristjan Kodrič Plevnik, Glas Bruno, Radej Filip in Borut Jan Ružič

Vir: ŠK Triglav