15. smučarski skoki za Pokal KS Gora

Objavljeno: Ponedeljek, 26.08.2019    Rubrika: Ostali športi Redakcija
15. smucarski skoki pokal KS Gora - SP. Dule (204)

Po treh skakalnicah v Spodnjih Dulah se je spustilo 50 skakalk in skiakalcev iz sedmih klubov.

V organizaciji Sekcije za smučarske skoke pri Športnem društvu Gora so se minulo soboto že 15. leto zapored v Športno skakalnem centru v Spodnjih Dulah v počastitev krajevnega praznika zvrstili smučarki skoki za pokal KS Gora.

Po zaletišču skakalnic HS8 (smučarski skakalci začetniki), HS19 (dečki do 11 let) in HS38 (dečki do 13 let, dekleta absolutno, člani in veterani) se je spustilo skupno 50 tekmovalk in tekmovalcev iz sedmih slovenskih klubov, med njimi po dve skakalki in skakalca domačega ŠD Gora, in sicer Tina Kuselj in Lara Fabijan Grozina (obe letnik 2005) ter Taj Franko (l. 2010) ter veteran Stane Martinjak. Slednji je v svoji kategoriji osvojil 1. mesto, Taj Franko je v kategoriji začetniki osvojil 2. mesto in v kategoriji dečki do 11 let 7. mesto, medtem ko sta dekleti v absolutni razvrstitvi osvojili 4. (Kuselj) in 6. mesto (Fabijan Grozina).