79 tekačic in tekačev teklo na Lisco

Objavljeno: Sreda, 04.05.2022    Rubrika: Ostali športi Redakcija
31. gorski tek na Lisco  (15)

31. gorskega teka na Lisco se je udeležilo 15 tekačic in 64 tekačev.

2. maja se je s štarta na Orehovem podalo na 31. gorski tek na Lisco 79 tekačic in tekačev, na cilj jih je prispelo 78 (en udeleženec je odstopil). Dobre pol ure pred njimi je odšlo na pot 6 pohodnic in pohodnikov. Otroških tekov na Lisci se je udeležilo 15 otrok (8 cicibanov in cicibank, 5 mlajših pionirjev in pionirk ter 2 starejša pionirja in pionirki).

Prvi je na Lisco pritekel 35-letni član JB Team Uroš Avguštinčič s časom 44:06, drugo mesto si je priboril 43-letni Aleš Udovič iz Kranja s časom 44:20, tretje 29-letni član ŠK Matick Gregor Bučar s časom 44:56. 14-letni Maj Repovž, član AK Sevnica, je s časom 45:16 osvojil 5. mesto, mesto pred njim pa s časom 45:08 33-letni član AD Olimpik Primož Piškur. V ženski konkurenci je slavila 37-letna Mateja Ožanič iz hrvaških Delnic s časom 55:25, druga je bila 55-letna članica KGT Papež Urša Trobec s časom 59:31, tretje mesto je osvojila 35-letna Maja Slak Hrnjak iz Metlike s časom 01:01:37.

31. gorski tek na Lisco  (2)

Najstarejša tekmovalka Jožica Rogelj (levo), ki se je v gorskem teku na Lisco podala že desetič, je bila dobro razpoložena.

Najstarejši na teku je bil 73-letni Janez Žitnik, ki je s časom 01:15:39 osvojil 58. mesto, najstarejša tekačica pa 75-letna Jožica Rogelj, ki je pritekla v cilj s časom 01:16:14 in osvojila v končni razvrstitvi v ženski konkurenci 12. mesto med 15 tekačicami (oba omenjena sta člana društva Marathon Novo mesto).

Proga je bila zahtevna, saj so bila tla po dežju v dnevu pred tekom precej razmočena, a tekmovalke in tekmovalci so bili s samo organizacijo teka ponovno zadovoljni in z njimi organizator – Pavel Drobne, ki je na letošnji slovesnosti postal športna osebnost leta za leto 2021 v občini Sevnica.