Blatnik drugi na medjimurskem triatlonu

Mestece
Prelog v hrvaškem Medjimurju, ki tako kot Krško živi za spidvej, je bilo prireditelj
2. medjimurskega triatlona 2009 z mednarodno udeležbo tekmovalcev iz Avstrije, Slovenije in Hrvaške. Na zelo dobro organiziranem tekmovanja v akvatlonu, super sprint in sprint triatlonu je tekmovalo preko 110 tekmovalcev. Tekma v sprint triatlonu je štela za ekipno DP Hrvaške, nastopili pa so lahko tudi posamezniki.
Zmagal je
Gordan Petković, med sedmimi Slovenci pa so trije stopili na zmagovalni oder. Edini zastopnik Krškega,
član TK Krško Roman Blatnik, si je v kategoriji veterani IV priboril
srebrno medaljo. Tekmovanje je zaznamovala huda vročina in gostoljubnost domačinov iz TK Medjimurje.