Brežičani na državnem prvenstvu v orientacijskem teku
Orientacijski tek je v Slovenji še dokaj slabo poznan šport, ki poteka v naravi in je primeren za vse starosti. Združuje fizično-tekaško pripravljenost ter tehnično natančnost pri orientiranju. Tako mora tekmovalec v čim krajšem času na terenu poiskati vse kontrolne točke, ki so vrisane v posebno orintacijsko karto.
Državno prvenstvo dolgih prog v orintacijskem teku je letos potekalo v Prekmurju. Slovenski orientacisti in orientacistke, med katerimi so nastopili tudi predstavniki
Orientacijskega kluba Brežice, so se za naslove državnih prvakov potegovali v gozdu ob Bukovniškem jezeru pri Dobrovniku. Tudi letos so tekmovalci edinega kluba v Posavju dosegli odlične rezultate. V mladinskih kategorijah je bronasto medaljo osvojil
Blaž Ivšič v starostni kategoriji M16, v kategoriji M18 pa je
Vid Bogovič zasedel 2. mesto. Med mladinkami je kot tretja na oder za zmagovalce stopila
Ines Blaževič. V elitni kategoriji M21E pa je naslov ubranil
Andraž Hribar, z osvojeno zlato medaljo in naslovom državnega prvaka je ponovno dokazal, da je trenutno najboljši slovenski orientacist. V isti kategoriji je na tretjem mestu pristal
Jaka Piltaver, prav tako OK Brežice. Naslednji dan je potekalo še državno prvenstvo štafet. Odlično je nastopila
brežiška štafeta v moški eliti M21E v postavi:
Boris Bauman, Jaka Piltaver, Andraž Hribar. V cilj so prišli s kar šestnajstminutno prednostjo pred drugouvrščeno štafeto in tako ubranili naslov državnih prvakov.