Brežiški atleti do odličnih uvrstitev v Ljubljani

Objavljeno: Četrtek, 08.02.2018    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
nika_glojnari

Nika Glojnarič (na sredini) je trenutno druga najhitrejša mladinka v Evropi.

Na DP za starejše mladinke in mladince v Ljubljani so bili pretekli vikend brežiški atleti zelo uspešni. Nika Glojnarič je na 60 m ovire postala državna prvakinja ter odtekla svoj osebni in klubski rekord, ki je po novem 8,35 s. To je že njena tretja letošnja zmaga na visokih članskih ovirah, poleg tega pa je s tem rezultatom druga najhitrejša mladinka v Evropi!

V teku na 60 m je tekla Iva Močan, ki je zmagala v B finalu z novim osebnim rekordom 8,03 s in skupno zasedla odlično 7. mesto. Maja Glogovšek je prav tako v teku na 60 m osvojila 27. mesto s časom 8,52 s. V skoku s palico so naša dekleta osvojila vsa odličja! Zmago in naslov državne prvakinje je osvojila Nastja Modic s preskočeno višino 371 cm, drugo mesto je osvojila Lara Zupanc s 350 cm, tretje mesto je osvojila Nina Pavlek s 320 cm, Dora Jeličič je zasedla 6. mesto (250 cm), Nika Bevc 7. mesto (250 cm) in Naja Rovan 8. mesto s prav tako 250 cm.

Med starejšimi mladinci je zmagal in postal držani prvak Rok Doberšek z višino 480 cm, kar je tudi norma za balkansko prvenstvo, Peter Gričar Vintar pa je s 330 cm osvojil 9. mesto.

V skoku v višino je Nika Herakovič osvojila 2. mesto s preskočeno višino 169 cm, Manca Žagar pa 4. mesto s preskočeno višino 160 cm. V isti disciplini pri atletih je Tim Medved osvojil 3. mesto s 180 cm, Jernej Selak in Peter Gričar Vintar pa sta si delila 5. mesto z višino 175 cm. V troskoku je pri mladinkah Dea Fackovič Voljčanjk osvojila 3. mesto z dolžino 11,97 m in Maja Glogovšek 6. mesto z dolžino 10,73 m.