Časopis za pokrajino Posavje
15.06.2025
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Brežiški strelci in strelke z državnega prvenstva prinesli kar devet odličij

Objavljeno: Ponedeljek, 19.05.2025    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Vanič in Božič BRE
V soboto in nedeljo je bilo v Ormožu na sporedu 34. državno prvenstvo v streljanju s puško in pištolo na desetmetrski razdalji. Skupaj se ga je udeležilo kar 700 tekmovalk in tekmovalcev iz 57 klubov, ki so morali za nastop izpolniti določeno normo.

Jugovzhodna strelska regija, ki zajema območje Posavja, jugovzhodne Dolenjske in Bele krajine, je imela na prvenstvu 64 nastopajočih, od tega največ iz Brežic (26), zatem iz Novega mesta (22), Trebnjega (9) in Sevnice (7). Skupaj so osvojili 17 odličij. Več kot pol od tega (9) so domov prinesli članice in člani Strelskega kluba Brežice, štiri odličja so pripadla SD Gorjanci iz Novega mesta, tri SD Marok Sevnica in dve SD Trebnje.
Ekipa deklic BRE

Državni prvaki so postali Lija Janežič (Marok Sevnica) in Luka Vanič (Brežice) v kategoriji deklic in dečkov do 15 let z zračno pištolo, Tilen Končina (Gorjanci) do 13 let z zračno pištolo ter ekipa Trebnjega do 11 let z zračno puško v postavi Jakob Kirm, Gašper Zorenč in Jan Marn.

Druga mesta so osvojili članica Mojca Kolman (Marok Sevnica), Leja Stergar, Naja Zupančič (obe Gorjanci), Jakob Kirm (Trebnje), ekipa Gorjancev v postavi Gašper Zupančič, Krištof Ovnik in Luka Jerman ter brežiški ekipi dečkov in deklic s pištolo, za kateri so nastopili Luka Vanič, Aleksander Zorčič, Domen Gabrijel Predanič, Alma Mujezinović, Taisija Strgaršek in Alja Preskar.
Mojca Kolman MSE) in Sara Ščuri BRE

Vsa odličja bronastega leska so odšla v Brežice. Osvojili so jih: Sara Ščuri (letos prvič tekmuje v članski konkurenci), Tomaž Božič, Žiga Račič, Marija Rahimova, Benjamin Mujezinović ter ekipa kadetov v postavi Aljaž Poldan, Matic Bratanič in Martin Urek.

Ernest Sečen
« Nazaj na seznam