Brežiški tenisači so se uvrstili v prvo ligo!

Objavljeno: Ponedeljek, 05.07.2021    Rubrika: Ostali športi Redakcija
Brezice23

Veselje brežiških tenisačev po uvrstitvi v 1. moško člansko ligo

Včerajšnja nedelja je bila zgodovinska za brežiški tenis, saj so se člani Teniškega kluba Brežice po ogorčenem boju proti TK Nova Gorica veselili končne zmage in uvrstitve v Telemach 1. moško člansko ligo!

Končni rezultat je bil 3:2 v korist Brežičanov, odločilno tretjo točko sta prvakom 2. lige zagotovila Matic Sotler in Benjamin Beliš. Ob odličnem vzdušju v Brežicah ni manjkalo niti odličnega tenisa. Ekipi, ki sta blesteli že v rednem delu tekmovanja, sta v finalu dokazali, da sta si povsem zaslužili igranje v nedeljskem dvoboju za napredovanje v 1. moško člansko ligo. Finalni obračun so bolje pričeli gostje iz Nove Gorice, ki so povedli na krilih Matica Bevčarja. Preobrat domačih sta zrežirala Borut Žičkar, ki je slavil tesno zmago z 10:8 v tretjem nizu proti Nejcu Lavrenčiču, in Benjamin Beliš, ki je bil boljši od Ambroža Kodelje.
213775293_6012792595427809_6603445638218711076_n

Sotler in Beliš takoj po odločilni točki v igri dvojic

Novogoričani se niso predali. Rezultat je na 2:2 poravnal Bor Zorzut, ki je bil v treh nizih boljši od Marka Sabolčkega, prav igralca, ki sta gostom priborila točki v dvobojih posameznikov, Zorzut in Bevčar, pa sta poizkušala priti še do ključne zmage v dvojicah. Na drugi strani sta domače zastopala Beliš in Matic Sotler. Prvi niz je pripadel Zorzutu in Bevčarju, a Beliš in Sotler sta imela odgovor. Drugi niz sta dobila z rezultatom 6:3, v tretjem pa zmagovalca potrdila s 14. točko v nizu.

V sobotnem polfinalu so sicer Brežičani brez boja premagali TK Luka Koper, medtem ko je Nova Gorica s 3:1 strla odpor TK Goja tenis. Medalje in nagrade obema ekipama je podelil direktor Teniške zveze Slovenije Gregor Krušič.

Čestitke ekipi TK Brežice!

Rezultati:

Žiga Deržič (TK Brežice) - Matic Bevčar (TK Nova Gorica) 4:6, 2:6
Borut Žičkar (TK Brežice) - Nejc Lavrenčič (TK Nova Gorica) 6:3, 5:7, 10:8
Benjamin Beliš (TK Brežice) - Ambrož Kodelja (TK Nova Gorica) 6:3, 6:3
Marko Sabolčki (TK Brežice) - Bor Zorzut (TK Nova Gorica) 0:6, 6:4, 8:10
Matic Sotler/Benjamin Beliš (TK Brežice) - Bor Zorzut/Matic Bevčar (TK Nova Gorica) 3:6, 6:3, 10:4