4.07.2022

Celulozarji v Banja Luki osvojili tri odličja

Objavljeno: Ponedeljek, 23.05.2022    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
BL Open 2022 skupna
Sedem "Celulozarjev" je sodelovalo na močnem mednarodnem tekmovanju Banja Luka Open 2022. Med 475 sodelujočimi iz osmih držav so tekmovali dobro, osvojili 3 odličja in kar nekajkrat zaplavali v popoldanskih finalih.

Znova moramo na prvem mestu omeniti Tima Bizjaka, ki je na 400 mešano s časom 4.38,13 zmagal v absolutni konkurenci, na pol krajši razdalji pa zasedel drugo mesto s časom 2.08,83. Bil je še 7. na 50 delfin ( 26.40 ), v vseh nastopih je odplaval osebne in klubske rekorde.

Medalje med kadeti se je na 200 hrbtno veselil Florijan Resnik, bil je drugi. Tik pod zmagovalnim odrom je na 100 delfin obstala kadetinja Maša Vasiljevič, z uvrstitvami v finala pa so dobro formo potrdili še Matija Osetič, Anej Krušič, Anja Vrščaj in Luka Ferenčak.

Mlajši na Pokalu mesta Ljubljana

20220521_122018_HDR
Tekmovali so tudi mlajši krški plavalci. Trije so se v soboto udeležili Pokala mesta Ljubljane na bazenu Kodeljevo.

Najuspešnejša med njimi je bila deklica Ema Menoni, ki se je dvakrat zavihtela na oder za zmagovalke. Zmagala je v disciplini 100m hrbtno, druga pa je bila na 50m prsno. Še dvakrat se je uvrstila med prvo deseterico s četrtim mestom na 200m prosto, ter šestim na 50m prosto.

Med prvih deset se je uvrstila tudi kadetinja Nina Tomše in sicer na deseto mesto v disciplini 50m prsno.

Pohvalo za odplavane rezultate in osebne rekorde pa si zasluži tudi kadet Maks Jon Babič

Vir: PK Celulozar Krško