30.03.2020

Člansko atletsko državno prvenstvo v Češči vasi prineslo medalje tudi Brežičanom

Objavljeno: Četrtek, 27.02.2020    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Nika Glojnarič 1

Nika Glojnarič je postala državna dvoranska prvakinja v teku čez ovire.

22. in 23. februarja je Atletska zveza Slovenije že drugič izvedla člansko državno prvenstvo na domačih tleh, in sicer v Češči vasi pri Novem mestu.

Atletski klub Brežice je dobil tako novo državno prvakinjo pri članicah, in sicer v teku čez ovire. Nika Glojnarič se po poškodbi počasi vrača. Letošnji zimski del je bolj ogrevanje, saj sama pravi, da še ni pripravljena za res dobre teke. Nika je tako v Novem mestu sklenila zimsko sezono z naslovom državne prvakinje s časom 8.43 s in z lahkoto opravila s tekmicami.

Drugo medaljo, in to v šprintu na 60 m, je dan prej pritekla Iva Močan, ki je osvojila bronasto medaljo s časom 7.79 s. Iva ima za sabo zelo uspešno zimsko sezono, postala pa je tudi državna podprvakinja pri starejših mladinkah s časom 7.76 s, kar je tudi njen osebni rekord.

V skoku s palico je pri članicah Naja Rovan osvojila 4. mesto s prekočeno višino 280 cm, v skoku v višino pri članih je Roko Spaseski Baburek s preskočeno višino 185 cm osvojil 5. mesto. V skoku v višino je pri članicah Nika Herakovič osvojila 4. mesto s preskočeno višino 168 cm. V skoku s palico je Peter Gričar Vintar osvojil 4. mesto (470 cm), Luka Zupanc 6. mesto (420 cm) in Miha Štorman 9. mesto (300 cm). Maja Glogovšek je v teku čez ovire osvojila 9. mesto (9.56 s).

Čestitke vsem atletom in njihovim trenerjem!