Časopis za pokrajino Posavje
25.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Dan odbojke v Brestanici

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Ostali športi
Dan odbojke v Brestanici

V soboto, 19. 12. 2009, je Odbojkarsko društvo Brestanica na Osnovni šoli Adama Bohoriča v Brestanici organiziralo že tretje prednovoletno srečanje vseh odbojkarskih selekcij, ki delujejo v okviru društva.

Zjutraj so se predstavile najmlajše - igralke mini odbojke. Predstavilo se je osem ekip, ki so prikazale lepo igro. Veseli pa nas predvsem dober obisk staršev, ki so tudi zelo pomemben dejavnik pri treniranju igralk.

Sledile so igralke male odbojke, ki so pred začetkom tekmovanja v državni ligi prikazale zelo dobro pripravljenost in upamo, da bodo njihove uvrstitve v tej sezoni čim lepše. Glede na veliko število igralk mlajših selekcij, njihovo dobro znanje in veliko prizadevnost menimo, da se za bodočnost brestaniške odbojke ni bati.

Sledile so igralke starejših deklic in kadetinj. Starejše deklice so po nekaj letih na državnem tekmovanju v odbojki v kvalifikacijah osvojile 1. mesto. Ta rezultat jih vodi v A ligo državnega tekmovanja. Kadetinje, ki letos prvo leto tekmujejo v tej konkurenci, nadaljujejo v B ligi.

Sledile so rekreativne skupine, ki delujejo v okviru odbojkarskega društva. Najprej sta se pomerili ženski, nato pa še moški ekipi. Za zaključek pa so se predstavile naše članice, ki trenutno uspešno igrajo v 2. državni ligi. Pomerile so se z ekipo iz Škofje Loke in po izenačeni igri na koncu izgubile z rezultatom 3 : 2. Klub temu po končanem jesenskem delu zasedajo šesto mesto, kar je glede na to, da prvo leto igrajo v tem rangu tekmovanja, zelo dober rezultat. Poleg tega moram omeniti, da je njihova igra na zelo visokem nivoju, primanjkuje pa jim mogoče še malce več izkušenj. Veliko pomoč na tekmah so našim igralkam tudi številni navijači, ki jim z bučnim navijanjem pomagajo pri doseganju tako dobrih rezultatov.Dan odbojke je zelo dobro uspel. Pri tem se moram zahvaliti vsem trenerjem, vsem članom kluba, ki so pomagali pri organizaciji ter seveda sponzorjem, ki so z malimi darilci osrečili naše mlade odbojkarice.

Predsednik OD Brestanica Anton Zakšek

« Nazaj na seznam