29.03.2024

Domačini bučno sprejeli svetovno prvakinjo Barbaro - fotogalerija

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Ostali športi

Pri gasilskem domu v Bukošku so vaščani Bukoška in Cundrovca skupaj z občino Brežice pripravili sprejem za Barbaro Špiler, ki je v četrtek v italijanskem mestu Bressanone osvojila naslov svetovne prvakinje v metu kladiva v kategoriji mlajših mladink (do 17 let). Barbaro je pričakalo več kot 200 domačinov, čestitali pa so ji tudi župan Ivan Molan, predstavnik Atletske zveze Slovenije Boris Mikuž, olimpijski prvak Primož Kozmus in metalec krogle Miran Vodovnik.

Špilerjeva, ki jo je poln avtobus navijačev spremljal tudi na prvenstvu na južnem Tirolskem, je postala prva slovenska atletinja s svetovnim naslovom v tej kategoriji, med starejšimi mladinci pa je bil leta 1994 svetovni prvak v skoku v daljino Gregor Cankar. Kot je povedal njen trener Vlado Kevo, ki jo spremlja že osem let, je imela Barbara letos najboljši rezultat v svoji kategoriji, zato sta z Barbaro odkrito štartala na zlato medaljo, visoke cilje pa imata tudi v kategoriji do 19 let, kjer je že letos po rezultatu tretja na svetu. Mlada atletinja brežiškega Fita pravi, da so cilj njene kariere predvsem olimpijske igre leta 2016, štiri leta prej v Londonu pa bo, če se bo tam uvrstila, predvsem nabirala izkušnje.

Kako je potekal sprejem in kdo je bil tam, si poglejte v spodnji fotogaleriji.