V soboto in v nedeljo, 12. in 13. septembra, je v Kopru potekalo državno prvenstvo Slovenija za pionirje in pionirke. Na tem prvenstvu so nastopili tudi trije atleti AK Sevnica. Najbolj se je odrezala Sara Karlovšek, ki je tekla s pionirkami U16 in na 2000 m osvojila srebrno medaljo ter s časom 6:39,03 postavila tudi državni rekord za pionirke U14.
Rekord je izboljšala kar za 9 sekund, sicer zmagovalke te tekme, dve leti starejše Mariborčanke Doroteje Rebernik.