Jedert Jevševar in Maruša Rus svetovni podprvakinji v ju-jitsu

Objavljeno: Sreda, 20.11.2019    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Jevševar Rus - podelitev

Jedert in Maruša (levo) med podelitvijo medalj

V času od 16. 11. do 24. 11. 2019 se v Abu Dhabiju, Združeni Arabski Emirati, odvija svetovno prvenstvo v ju-jitsu. Gre za največje tekmovanje v ju-jitsu, na katerem so nastopili tudi štirje člani DBV Katana.

V soboto sta na blazine stopila Tadej Zobarič in Anej Rožman, ki sta tekmovala v kategoriji kadetov duo moški pari. Fanta sta prikazala dobre borbe, vendar jima je zmanjkalo nekaj športne sreče in sta tako osvojila končno 7. mesto.

V nedeljo pa sta nastopili še Jedert Jevševar in Maruša Rus, in sicer v kategoriji mladink duo ženski pari. V zelo močni konkurenci sta najprej premagali nasprotnici iz Nemčije. Nato sta premagali aktualni svetovni prvakinji iz Belgije, na poti do finala pa sta suvereno premagali še nizozemski par. V finalu sta jih pričakali nasprotnici iz Tajske. Po zelo napeti borbi sta naši dekleti morali priznati premoč.

Z osvojenim drugim mestom sta tako lanskemu osvojenemu naslovu evropskih prvakinj dodale še naslov svetovnih podprvakinj!

Na tekmovanju jih je spremljal trener Jure Žabjek.

Sprejem za naše tekmovalce bo v športni dvorani OŠ Globoko v ponedeljek, 25. 11. 2019, ob 18.00.